رئیس اتاق بازرگانی استان: می‌توانیم رویه تخصصی واردات “موبایل” را در کرمانشاه برقرار کنیم

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه معتقد است، می‌توان رویه تخصصی واردات برخی از کالاها از جمله موبایل را در کرمانشاه راه‌اندازی کرد.

به گزارش رسانا پرس،کیوان کاشفی با اشاره به ضعفی که در استان کرمانشاه در زمینه واردات کالا وجود دارد، اظهار کرد: متاسفانه روند واردات کالا در استان طی سال‌های اخیر تقریبا ثابت بود و افزایش قابل توجهی نداشته ایم.

وی اضافه کرد: به علاوه واردات محدودی که به استان داریم نیز عمدتا شامل کالاهای مورد نیاز صنایع از جمله ماشین آلات و مواد اولیه است و کمتر بر واردات سایر کالاها تمرکز کرده‌ایم.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران، واردات در کنار صادرات را برای پایداری تجارت خارجی ضروری دانست و یادآور شد: در کرمانشاه زمینه‌های متعددی وجود دارد که می‌توان برای واردات کالا در آنها تمرکز کرد.

رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه با بیان اینکه هم اکنون در برخی از شهرهای منطقه اورامانات از جمله جوانرود ظرفیت فراوانی برای واردات کالاهایی مانند موبایل وجود دارد، خاطرنشان کرد: کالاهای الکترونیکی مانند موبایل و تبلت یکی از از مهمترین پتانسیل‌های وارداتی استان است.

کاشفی بر لزوم راه‌اندازی رویه تخصصی واردات این کالاها در گمرکات کرمانشاه تاکید کرد و یادآور شد: در کشور برخی استان‌ها و گمرکات در زمینه واردات کالاهای خاص به صورت تخصصی عمل می کنند و ما نیز می‌توانیم در کرمانشاه این کار را برای موبایل انجام دهیم.

وی برقراری این رویه‌ها را نیازمند برخی از ملزومات دانست و عنوان کرد: یکی از مهمترین این موارد تسهیل شرایط ثبت سفارش در استان است، زیرا هم اکنون عمده ثبت سفارش در تهران متمرکز است و باید کرمانشاه نیز از این شرایط بهره‌مند شود.

رئیس اتاق کرمانشاه فراهم شدن امکانات حمل و نقل و لجستیک را نیز برای واردات کالاها ضروری اعلام کرد و ادامه داد: برای این منظور نیازمند برقراری پروازهای بین‌المللی در فرودگاه کرمانشاه خصوصا به سمت شهرهای تجاری از جمله دوبی، استانبول و… هستیم.