رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خبر داد؛استقرار تجهیزات پزشکی در مرز خسروی طی هفته جاری

رسانا پرس_ رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از استقرار تجهیزات پزشکی در مرز خسروی طی هفته جاری خبر داد.

قباد محمدی اظهار کرد: یکی از اقدامات لازم در راهپیمایی اربعین بحث حفظ سلامت زائران است که این مهم برعهده کمیته بهداشت و درمان قرارگاه اربعین قرار گرفته و در استان کرمانشاه نیز دانشگاه علوم پزشکی عهده‌دار این مسئولیت است.

وی افزود: با توجه به اینکه امسال مراسم اربعین در فصل گرما برگزار می‌شود بحث گرمازدگی از اهمیت بالایی برخوردار بوده که پیشگیری از گرمازدگی و درمان افراد گرمازده از اهمیت زیادی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: تمام قسمت‌های دانشگاه اعم از امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برای خدمت رسانی به زائران اربعین بسیج شده اند و در این راستا شیفت بندی نیروی انسانی دانشگاه علوم پزشکی انجام گرفته است.

محمدی بیان کرد: آمبولانس، اتوبوس، آمبولانس، بالگرد و آزمایشگاه‌های کرونا و وبا در مرز خسروی و قصرشیرین طی اواخر هفته جاری مستقر خواهند شد و درمان و حمل و نقل بیماران را انجام خواهند داد و ۲ هزار نیروی انسانی برای اربعین در استان کرمانشاه دز آماده باش قرار گرفته‌اند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از مواردی که در هنگام بازگشت زائران اربعین اهمیت دارد موضوع غربالگری و تست کرونا برای افراد مشکوک است که اقدامات لازم برای غربالگری در مرز خسروی فراهم شده است.