رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری خبر داد؛ایمن‌سازی فضای بازی کودکان در پارک‌های کرمانشاه

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه از خرید و نصب کفپوش جهت ایمن‌سازی فضای بازی کودکان در سطح پارک‌های شهر کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط ‌عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمانشاه، دکتر فرامرز رحمتی‌زاده اظهار داشت: در راستای ایمن سازی فضای بازی کودکان در کلان‌شهر کرمانشاه، رسیدگی به وضعیت پارک‌ها و محوطه‌های بازی کودکان از اولویت‌های مدیریت شهری کرمانشاه می‌باشد که در این راستا عملیات تعویض و نوسازی کفپوش‌های محوطه بازی کودکان به جهت تامین امنیت و رفاه حال شهروندان در دستور کار این سازمان قرار گرفت.

وی افزود: استفاده از آسفالت یا فرآورده‌های بتنی مانند موزائیک در زمین‌های بازی کودکان به دلیل ایمنی بسیار پایین و درصد خطر بسیار بالا برای کودکان راه حل مناسبی نیست و کفپوش زمین بازی کودکان باید از لحاظ ایمنی کنترل شده باشد و این از جمله مواردی است که به جهت ایمنی تمهیدات خاص خود را می طلبد و به همین منظور در راستای ایمن سازی محل بازی کودکان، تعویض و نصب کفپوش محوطه بازی کودکان در پارک‌ها و بوستان‌های سطح‌ شهر در دست اقدام است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری تصریح کرد: با توجه به دستور شهردار محترم کرمانشاه و هماهنگی با معاونت محترم خدمات شهری، در حال حاضر سه هزار و ۵۰۰ متر مربع کف‌پوش جهت ایمن‌سازی محوطه بازی کودکان در سطح پارک‌ها توسط این سازمان خریداری شده که انشاالله برای اولین‌بار همه پارک‌ها و بوستان‌های سطح شهر ایمن‌سازی خواهد شد.

دکتر رحمتی‌زاده در پایان خاطرنشان کرد:

این اقدام با هدف افزایش سلامت کودکان در پارک‌های شهر صورت گرفته است و با توجه به استقبال و استفاده بیشتر شهروندان از امکانات پارک‏ها و فضای سبز شهری در فصل تابستان، محوطه وسایل بازی ویژه کودکان موجود در پارک‏ها و بوستان‌ها باید ایمن سازی شود.