راه‌اندازی کلینیک کودکان CF در کرمانشاه بر سر دو راهی انتخاب مکان

رسانا پرس_معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه همه چیز برای راه اندازی کلینیک بیماران CF آماده است، گفت: فعلاً مشکل بر اثر انتخاب محل است و خانواده این بیماران درخواست دارند محل کلینیک در بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی باشد که هیچ فضایی برای انجام این کار ندارد

دکتر بهرام صوفیوند با اشاره به پیگیری راه اندازی یک کلینیک مستقل ویژه بیماران CF، گفت: در حال حاضر همه چیز برای راه اندازی این کلینیک آماده است و حتی متخصصان لازم در این زمینه اعلام همکاری کرده اند.

وی افزود: مکانی که برای راه اندازی این کلینیک در نظر گرفته ایم در کلینیک بوستان مقابل بیمارستان امام رضا(ع) است و در این کلینیک فضای مناسبی برای انجام این کار مهیا شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: این کودکان با توجه به نوع بیماری خود باید در یک محیط ایزوله باشند و بهترین مکان برای راه اندازی کلینیک آنها در همان کلینیک بوستان است که فضای کافی برای انجام این کار وجود دارد.

صوفیوند با اشاره به مخالفت خانواده این کودکان با مکان مدنظر گفت: خانواده ها درخواست دارند این کلینیک در بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی راه اندازی شود، اما در این بیمارستان فضای فیزیکی برای انجام این کار را نداریم.

وی افزود: این بیمارستان هم اکنون با شیوع موج آنفلوآنزا با محدودیت های بسیاری در خدمات رسانی مواجه شده و مکانی برای راه اندازی یک کلینیک جدید ندارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در نهایت قرار است جلسه ای با حضور مسئولین دانشگاه و برخی خانواده این بیماران گذاشته شود تا بتوانیم این موضوع را تعیین تکلیف کرده و محل راه‌اندازی کلینیک را مشخص کنیم.

صوفیوند در خصوص حضور پزشک فوق تخصص ریه کودکان در استان هم گفت: در حال حاضر با پزشکان ریه، عفونی، گوارش و… کار درمان این بچه‌ها پیش می رود، اما خانواده‌های آنها برخی مطالب و شیوه‌های درمانی جدید و… را در خصوص این بیماری می شنوند و بدون اطلاع دقیق خواستار آن می شوند. خانواده ها باید به صحبت متخصصان این امر اطمینان کنند.

وی افزود: اگر چه پزشکان و متخصصان موجود به خوبی نیاز کودکان CF را در استان برطرف می کنند، اما با توجه به اصرار خانواده های آنها برای آمدن یک فوق تخصص ریه کودکان به استان، پیگیر این موضوع هم هستیم تا بصورت پروازی و ماهانه هم شده این پزشک را به استان بیاوریم و اگر پزشکی مایل باشد مشکلی در تأمین هزینه های رفت و آمد او نداریم.