راه اندازی اولین ایستگاه ترافیکی پلیس در میدان آزادی کرمانشاه

رساناپرس_ فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از راه‌اندازی اولین ایستگاه ترافیکی پلیس در میدان آزادی خبر داد.

به گزارش رساناپرس نیروی انتظامی در حوزه استفاده از فناوری‌های نوین گام مهم و ابتکاری انجام داده و هوشمندسازی و به‌روز کردن تجهیزات یکی از موارد مطرح شده است به گونه‌ای که هم‌اکنون توانسته در پنج کلانتری سطح شهر کرمانشاه سامانه مونیتورینگ را راه‌اندازی کند و امروز هم با همکاری شهرداری، شورای شهر و سازمان برنامه و بودجه استانداری مرکز پایش کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه را راه‌اندازی کرد.

سردار مهدی حاجیان فرمانده انتظامی کرمانشاه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، از تحقق هوشمندسازی کنترل ترافیک کرمانشاه با راه‌اندازی مرکز پایش کنترل ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی کرمانشاه خبر داد.

وی با بیان اینکه طرح هوشمند‌سازی کنترل ترافیک در پنج کلانتری کرمانشاه اجرا شده است، افزود: تمام خیابان‌ها و معابر که تردد در آن‌ها مشکل و همراه ترافیک سنگین است با استفاده از هوش مصنوعی و سامانه‌های مونیتورینگ تحت رصد و پایش قرار می‌گیرند، این مهم تا پایان سال ادامه دارد و در تلاش هستیم که تمام ایستگاه‌های ترافیکی داخل شهر کرمانشاه و برخی شهرستان‌ها به سامانه مونیتورینگ تجهیز شوند.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از راه‌اندازی اولین ایستگاه ترافیکی پلیس در میدان آزادی خبر داد و افزود‌: با راه‌اندازی اولین ایستگاه ترافیکی عملیات رصد پایش هوشمند در ۱۷ کلانتری سطح شهر تحقق می‌یابد، البته ما در آینده نزدیک از پهبادها در مونیتورینگ ترافیک کرمانشاه استفاده خواهیم کرد.

وی درباره رصد و پایش سرعت‌های حادثه‌ساز در معابر و جاده‌ها، گفت: خودروهایی با سرعت حادثه‌ساز بالای ۱۴۰ کیلومتر به مدت ۱۵ روز و خودروهایی با سرعت بالای ۱۵۰ کیلومتر اعم از اینکه در سطح جاده یا معابر شهری رانندگی کنند به مدت یک‌ماه توقیف و به عنوان افرادی که امنیت ترافیکی مردم را به خطر می‌اندازند به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

در بازدید ۲ ساعته نیروی انتظامی، معاونت حمل ونقل ترافیک شهرداری کرمانشاه، و شورای شهر نقاط حادثه‌خیز آشکار‌سازی و مصوبات لازم در کف خیابان‌ها و معابر کرمانشاه به مسوولان حاضر ابلاغ شد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در بازدید از ورودی شهرک ده‌پهن در جمع حاضران همراه، گفت: طبق قولی که به شهروندان داده‌ایم، از این پس جلسات قرارگاه کاهش تصادفات بنا به ضرورت در کف خیابان و معابر اصلی شهر برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه در ورودی ده‌پهن و مسیر سه کیلومتری تا فرودگاه در سال گذشته ۱۱ نفر فوتی داشته‌ایم که رقم بسیار بالایی است و ما در صدد هستیم با کمک مسوولان و نهادها با اصلاحات هندسی بخشی از زیرساخت‌ها را تغییر دهیم.

حاجیان افزود: در بازدید میدانی امروز پنج ایراد فنی تشخیص داده شد و مصوبات لازم جهت تغییر و اصلاح ابلاغ شد تا به مدت سه ماه نتایج اعلام شود البته تاکنون توانسته ‌ایم ۶ نقطه حادثه‌خیز را شناسایی و تغییرات لازم اعمال شده است.