راه اندازی پویش ۵=۱ در راستای کاهش مصرف برق در پیک بار تابستان   ارسال

رسانا پرس- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به راه اندازی پویش “5=1” گفت: مشترکان برق به ازای هر کیلو وات ساعت کاهش مصرف پنج برابر نرخ، مشمول پاداش می‌شوند.

به گزارش رسانا پرس ، مهندس محمد مرادی مدیرعامل این شرکت با تاکید بر لزوم آموزش روش‌های صرفه‌جویی به مشترکان اظهار داشت: برای این منظور پویش «۵ = ۱» در راستای کاهش مصرف انرژی برق راه‌اندازی شده است. بدین صورت که مشترکان به ازای هر کیلو وات ساعت کاهش مصرف نسبت به سال گذشته، پنج برابر نرخ مصرف مشمول پاداش می‌شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه عنوان کرد: در صورت همکاری مشترکان، شرکت برق برنامه مدیریت اضطراری بار و اعمال خاموشی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای مدیریت مصرف برق بیش از پیش به همکاری بخش کشاورزی و صنعت نیاز است، ادامه داد: در بخش های کشاورزی و صنایع مطابق مصوبات هیات وزیران و توافقات وزارت نیرو با وزارتخانه های صمت و کشاورزی اقدام می شود و این مشترکین مشمول پاداش مربوطه می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان، ادامه داد: افزایش بار مشترکان کشاورزی به دلیل کاهش بارندگی ها، افزایش مراکز استخراج رمز ارز غیرمجاز، نیز به دلیل افزایش مصرف باعث تشدید ناترازی تولید و مصرف می شود.

وی برنامه‌ریزی و اقدامات تامین برق، مدیریت مصرف و تقاضا، آمادگی شبکه سراسری برق و برنامه‌ریزی و مدیریت را از جمله چهار محور اصلی برنامه هوشمند وزارت نیرو برشمرد و ادامه داد: علاوه بر این وزارت نیرو تلاش دارد جهت کاهش مشکلات پیک بار، تولید نیروگاهی را نیز افزایش دهد.

مهندس مرادی با اشاره به اصلاح ساعت کار ادارات و نهادهای عمومی در روزهای اوج بار و تنظیم وسایل سرمایشی خاطر نشان کرد: همکاری در جمع‌آوری مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز و تعدیل روشنایی بزرگراه‌ها، تولید برق حداکثری نیروگاه‌های در اختیار تمامی دستگاه‌های اجرایی و مراکز نظامی و صنایع و همکاری رسانه‌ها برای مشارکت مردم در کاهش مصرف برق در برنامه است.

وی یادآور شد: براساس مصوبه هیئت وزیران دستگاه‌های اجرایی باید ۳۰ درصد در ساعت اداری نسبت به مدت مشابه و ۶۰ درصد خارج از ساعت اداری کاهش مصرف برق داشته باشند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه گفت: در صورت مشاهده مصرف بی‌رویه برق از سوی سازمانها و ادارت ابتدا تذکر و اگر رعایت نشود برق آن مشترک قطع می شود.