رشد ۲۰۰ درصدی ترانزیت در مرزهای کرمانشاه

رسانا پرس_سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه، از رشد ۲۰۰ درصدی وزن کالاهای ترانزیت خارجی و داخلی با مقصد حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه در چهار ماهه سال‌جاری خبر داد.

علی‌اصغر عباس‌زاده، سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه ارزش کالاهای ترانزیت خارجی و داخلی با مقصد گمرکات این استان در مدت مذکور را ۴۷۵ میلیون و ۲۵۱ هزار و ۱۹۷ دلار به وزن ۱۳۴ هزار و ۶۸۵ تن عنوان کرد.

وی افزود: این میزان کالا در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از حیث وزن ۲۰۰ درصد افزایش و از لحاظ ارزش ۳۴ درصد رشد داشته است.

سرپرست حوزه نظارت گمرکات استان کرمانشاه تصریح کرد: از این میزان کالای ترانزیتی با مقصد گمرکات استان کرمانشاه، گمرک پرویزخان با ۳۵۶ میلیون و ۴۵ هزار و ۱۵ دلار به وزن ۵۰ هزار و ۸۲۱ تن، با سهم ۷۵ درصدی ارزش و سهم ۳۸ درصدی وزن، بیشترین سهم را از مجموع کالای ترانزیت مقصد گمرکات استان از آن خود کرد.

وی سهم گمرک خسروی از مجموع کالای ترانزیتی با مقصد گمرکات استان را از لحاظ ارزش ۱۴ درصد و از حیث وزن ۵۷ درصد اعلام کرد و گفت: میزان آن ۶۶ میلیون و ۶۷۲ هزار و ۸۷۸ دلار به وزن ۷۷ هزارو ۴۵۱ تن بوده است.

به گفته عباس‌زاده، میزان کالاهای ترانزیتی با مقصد گمرک کرمانشاه ۵۲ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۳۰۴ دلار به وزن ۶ هزار و ۴۱۳ تن بوده است.

وی خاطرنشان کرد: این مقدار کالای ترانزیتی با مقصد گمرک کرمانشاه، از لحاظ وزن ۵ درصد و از حیث ارزش ۱۱ درصد از مجموع کالای ترانزیتی با مقصد گمرکات استان کرمانشاه را شامل می‌شود.

عباس زاده عمده کالاهای ترانزیتی خارجی با مقصد گمرکات استان کرمانشاه را اتومبیل نو و مستعمل ، روغن موتور، کشنده، خشکبار، گوشت مرغ منجمد و عمده کالاهای ترانزیت داخلی با مقصد گمرکات این استان را ماشین ظرفشویی، ژنراتور، کولر گازی، تایر،لوازم برقی آشپزخانه و.. عنوان کرد.