“ریل گذاری” قطار شهری کرمانشاه از ۱۰ روز دیگر آغاز می‌شود

رساناپرس_مدیرعامل سازمان قطار شهری کرمانشاه از آغاز ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه از 10 روز دیگر خبر داد.

مهدی غلامرضایی با اشاره به انعقاد قرارداد ریل گذاری قطار شهری کرمانشاه در سال گذشته گفت: این قرارداد با شرکت “سابیر بین الملل” که یکی از شرکت های به نام در حوزه عمران، راه و ریل گذاری است، منعقد شده است.

وی افزود: اخیرا این قرارداد را فعال کرده و مبالغی به عنوان پیش پراخت، پرداخت کرده ایم و در پی آن ۲۵۰ تن ریل خریداری شده که هفته آینده وارد کرمانشاه می شود.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه با اشاره به شروع ریل گذاری از ۱۰ روز دیگر گفت: ریل گذاری پروسه طولانی مدت و زمان بری دارد، چرا که باید ابتدا کل عرشه عایق رطوبتی شود و در مرحله بعد باید یک لایه لاستیک صداگیر و ضربه گیر روی آن نصب شود. همچنین باید”تراورس” زیر ریل ها نصب شود.

وی با بیان اینکه کل مسیر قابل ریل گذاری در فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه ۶٫۵ کیلومتر است، گفت: این مسیر از خیابان دوم کارمندان شروع شده و تا میدان آزادی ادامه دارد.

مدیرعامل قطار شهری کرمانشاه گفت: با ۲۵۰ تن ریل خریداری شده در مرحله نخست بخشی از این مسیر ریل گذاری می شود و نیاز است که مقدار بیشتری ریل خریداری شود.

غلامرضایی گفت: با توجه به اینکه شرکت تولیدکننده داخلی است و تولیدات آن محدود است، باید مرحله به مرحله سفارش داده شده و خرید ریل صورت گیرد.

وی با ابراز امیدواری نسبت به اتمام ریل گذاری این ۶٫۵ کیلومتر تا پایان سال آینده، گفت: در مجموع طبق دستور شهردار کرمانشاه در تلاش هستیم که فاز اول پروژه قطار شهری کرمانشاه را تا پایان سال ۱۴۰۳ تکمیل کنیم.

قطار شهری کرمانشاه در دو فاز اجرا می شود که فاز اول آن از خیابان دوم کارمندان تا میدان آزادی و فاز دوم نیز از میدان آزادی تا میدان فردوسی ادامه دارد.