رییس ستاد ساماندهی و مدیریت زائران اربعین حسینی در قصرشیرین:بیش از هفت هزار نفر زائر تاکنون از مرز رسمی خسروی عازم عراق شده‌اند

رسانا پرس- رییس ستاد مدیریت و سامان دهی زائران اربعین حسینی در قصرشیرین گفت: از ابتدای بازگشایی مرز رسمی خسروی در ۲۳مرداد ماه  تاکنون هفت هزار و ۲۳۴ نفر از این گذرگاه رسمی و بین المللی عازم کشور عراق شده‌اند.

«محمد حیدری» افزود: هر روز بر شمار زائران افزوده می‌شود به طوری که تنها روز گذشته شاهد خروج ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از مرز رسمی خسروی به عراق بودیم.

وی اظهار داشت: همچنین طی این مدت ۹۰۵ نفر از زائران نیز از مرز خسروی وارد شده و به کشورمان بازگشته اند که در این رابطه تمام زیرساخت های لازم فراهم شده و همه پای کار هستند تا زائران بتوانند به راحتی از مرز خسروی تردد کنند.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین در ادامه گفت: ۲۵۰ دستگاه اتوبوس و ۱۲۰ دستگاه تاکسی کار جابجایی و انتقال زائران را به مرز خسروی و بالعکس برعهده دارند و ۱۰ نقطه پارکینگ نیز با امکانات رفاهی برای زائران پیش بینی شده است.

حیدری ادامه داد: موکب ها نیز جانمایی شده و برخی از موکب ها زودتر از موعد مقرر ستاد مرکزی اربعین برای خدمات رسانی به زائران مستقر شده اند و همچنین اماکن اقامتی، مساجد، حسینیه ها و مدارس شهرستان به منظور اسکان زائران تجهیز شده است.

وی گفت: زائران به صورت گروهی و انفرادی همه روزه می توانند از ساعت ۵ صبح تا ۱۹ غروب از مرز خسروی عازم عراق شوند که هر قدر به زمان اربعین نزدیک می شویم زمان تردد از مرز نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

او ادامه داد: مرز خسروی برای تردد زائران پیش بینی شده و موکب های خدمات رسانی به زوار اربعین باید از مرز سومار عازم عراق شوند.

بیش از هفت هزار نفر زائر تاکنون از مرز رسمی خسروی عازم عراق شده‌اند

نماینده عالی دولت در قصرشیرین گفت: دستگاه های عضو ستاد اربعین و نیروهای مسلح و همچنین ستادهای مردمی پای کار بوده و همه در حال خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی هستند.

حیدری افزود: مرز خسروی به عنوان دروازه اصلی به کربلای معلی هم اکنون آماده ترین و بهترین مرز کشور برای عزیمت به عتبات عالیات است و ما هیچ محدودیتی برای پذیرش زائران از این مرز نداریم و طبق آمارهای موجود نیز ۵۵۰هزار نفر از زائران در سامانه سماح مرز خسروی را برای خروج از کشور انتخاب کرده اند.