افزایش ۴۰ درصدی “ترافیک اربعین” در محورهای کرمانشاه

رسانا پرس_ رییس پلیس راه استان کرمانشاه از افزایش ۴۰ درصدی حجم ترافیک محورهای استان در ایام اربعین امسال نسبت به مدت مشابه در اربعین سال ۱۳۹۸ خبر داد.

سرهنگ کیخسرو دستغیب، با اشاره به افزایش روزافزون حجم ترافیک در محورهای استان، گفت: هرچه به روز اربعین نزدیک‌تر می شویم بر حجم ترافیک در محورهای استان افزوده می شود.

وی افزود: روز گذشته تردد ۶۰۰ هزار خودرو در سطح محورهای استان به ثبت رسید که نسبت به اربعین سال ۱۳۹۸ بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است.

دستغیب گفت: در حال حاضر عمده ترافیک مربوط به محور کنگاور و ورودی استان از سمت کردستان به سمت اسلام آبادغرب و حمیل و نیز محورهای منتهی به شهرستان های گیلانغرب و قصرشیرین است.

رییس پلیس راه استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: بیشترین حجم ترافیک نیز مربوط به ساعت ۱۶ تا ۲۱ شب و نیز ساعت دو تا هشت صبح است.

دستغیب از اعمال برخی محدودیت های ترافیک به دلیل افزایش حجم تردد در محورهای استان خبر داد و افزود: تردد هرگونه کامیون و کامیونت و نیز تانکرهای حمل سوخت در محور حمیل- ایلام ممنوع شده و محور جایگزین برای این خودروها محور اسلام آبادغرب-قلاجه در نظر گرفته شده است.

دستغیب از رانندگان خواست با توجه به افزایش حجم تردد، بیش از هر زمان دیگر رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی را داشته باشند.

وی افزود: همچنین بطور جد از زوار می خواهیم از رانندگی در حالت خستگی و خواب آلودگی اجتناب کرده و حتما در موکب های مسیر و محل های مناسب استراحت کنند.