زنگ نماز با حضور هزار دختر دانش آموز کرمانشاهی برگزار شد

رساناپرس-آیین زنگ نماز (طرح نور چشم) آموزش و پرورش استان کرمانشاه روز سه شنبه با اقامه نماز هزار دختر دانش آموز کرمانشاهی به امامت حجت الاسلام « علی مولوی» دبیر ستاد اقامه نماز استان در مسجد محمد رسول الله (ص) شهرک حافظیه شهر کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه روز سه شنبه در این آیین، اقامه نماز را یکی از مهمترین تاکیدات قرآن کریم و پیامبر اسلام (ص) عنوان کرد و گفت: در مورد اقامه نماز سفارش های زیادی از سوی خدواند و بزرگان دین به ما شده و از مهم ترین ویژگی های حیات طیّبه هر مسلمان است.

«سلمان محمدی» در ادامه یکی از مهم ترین سیاست های وزارت آموزش و پرورش را تربیت تمام ساحتی دانش آموزان براساس سند تحول بنیادین اعلام کرد و بیان داشت: یکی از مهم ترین بندهای تربیت تمام ساحتی تربیت اعتقادی دانش اموزان است که شرایط زندگی حیات معنوی و طیّبه آنان را مد نظر قرار داده است.

وی اقامه نماز و نماز خواندن را از جمله مهم ترین جنبه زندگی معنوی بشر و حیات طیّبه اعلام نمود و ابراز امیدواری کرد با روش تربیت تمام ساحتی تمام مقدمات ظهور حضرت قائم (عج) در جامعه فراهم شود‌

محمدی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر، گفت: برگزاری این همایش برای آن است که به آن کسانی که می خواهند ذهن بچه های ما را خراب کنند، بگوییم ما به چادر، نماز خواندن، حجاب و دین مان، افتخار می کنیم و تا آخر پای انقلاب و نظام هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه اضافه کرد: حضور ارزشمند دختران در این همایش نورانی جوابی ارزشمند به دشمنان نظام و ایادی داخلی آنها است که دختران این سرزمین پای انقلاب و سنن اسلامی ایستادند و صحنه ها را ترک نخواهند کرد تاانشالله همه شرایط و مقدمات ظهور آقا امام زمان (عج) فراهم شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در قسمت دیگری از صحبت های خود از حضور دختران در طرح چشم نور و مراسم هزار نفری اقامه نماز قدردانی کرد و بیان داشت: فردا چهارشنبه ۲۰ مهر ماه راس ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح همایش دختران و زنان نبوی در مقابل مسجد جامع شهر کرمانشاه در خیابان مدرس به سمت میدان آزادی برگزار خواهد شد.

محمدی در ادامه از زنان و دختران کرمانشاهی دعوت کرد در مراسم همایش دختران و زنان نبوی شرکت کنند تا به دشمنان نشان دهند اگر جمع شوند هیچ چیزی نمی تواند بر آنها غلبه کند.

اجرای سرود “نماز” توسط دختران دبیرستان شاهد یادگاران امام (ره)، خواندن سرود دسته جمعی سلام “فرمانده” و همچنین سرود جمهوری اسلامی ایراد سخنرانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و امام جمعه شهر کرمانشاه در خصوص نماز و اقامه نماز به امامت حجت الاسلام « علی مولوی» دبیر ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه از جمله دیگر جنبه ای برنامه همایش زنگ نماز بود.