سدهای کرمانشاه در یک روز جان ۲ نفر را گرفت

غلامرضا شهبازی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به غرق شدن ۲ هم‌استانی جوان و نوجوان طی ۲۴ ساعت گذشته در سدشیان در اسلام آبادغرب و سد جامیشان سنقر نسبت به جلوگیری از حوادث مشابه با توجه به فرا رسیدن فصل گرما هشدار داد.

 

 

 

وی گفت: گرمای هوا سبب گرایش افراد به ویژه قشر جوان و نوجوان به شنا در رودخانه، دریاچه، کانال‌ها و… شده که این شور و اشتیاق خاطره تلخی به همراه دارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه با اشاره به توصیه‌هایی برای پیشگیری از غرق‌شدگی در رودخانه‌ها، استخرها و کانال‌ها، افزود: آشنایی با فنون اولیه شنا و رعایت محدودیت‌ها از ابتدایی‌ترین الزامات قبل از شنا است.

وی تصریح کرد: در هنگام ورود به دریاچه پشت سد، هر لحظه ممکن است عمق آب به صورت ناگهانی زیاد شود، یا اینکه در گل و لای کف آب گیر کنیم و یا با عوارض طبیعی و غیرطبیعی زیر آب برخورد کنیم.

شهبازی تصریح کرد: تغییر دمای ناگهانی در لایه‌های مختلف آب در سدها بسیار رایج است که می‌تواند باعث گرفتگی عضلات و شوک دمایی شود، بنابراین توصیه می‌کنیم بدون اطلاع از وضعیت رودخانه هرگز برای شنا در آن اقدام نشود.

شهبازی در پایان از مدیران و مسؤولان شرکت آب منطقه ای استان خواستار نصب علائم هشدار مانند شنا کردن ممنوع و دیگر اقدامات مراقبتی در دریاچه پشت سدها شد و نیز از مردم خواست به هشدارها، علائم و تابلوهای شنا کردن ممنوع در مناطق ممنوعه پشت سدها توجه کنند.