سرعت رسیدگی به پرونده‌های قضایی در کرمانشاه خوب است/ درخواست تشکیل شعبه ویژه شهرداری در دادسرای کرمانشاه را داریم

رسانا پرس- شهردار کرمانشاه با اعلام اینکه سرعت رسیدگی به پرونده های قضایی در کرمانشاه خوب است، گفت: با توجه به حجم بالای پرونده های قضایی شهرداری و اینکه شهرداری مدافع حقوق شهروندان است در راستای سرعت بخشیدن به رسیدگی این پرونده‌ها درخواست داریم دستگاه قضایی شعبه ویژه شهرداری در دادسرای کرمانشاه راه اندازی کند.

به گزارش رسانا پرس، دکتر نادر نوروزی به همراه معاونین شهردار کرمانشاه با حضور در دفتر رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه ضمن تبریک هفته قوه قضاییه، یاد و خاطره شهید بهشتی و یاران شهیدش را گرامی داشتند.

در این دیدار دکتر نادر نوروزی اظهار داشت: یکی از ارکانی که اسلام بر پایه آن بنا شده است برقراری عدالت و قسط است که این وظیفه خطیر پس از انقلاب اسلامی برعهده دستگاه قضایی نهاده شده است.

وی افزود: دستگاه قضایی تامین کننده عدالت و قسط در جامعه است.

شهردار کلانشهر کرمانشاه با اشاره به تاثیرات دنیوی و اخروی قضاوت، تصریح کرد: خدمت در عرصه قضاوت بسیار دشوار است.

وی ادامه داد: از دستگاه قضایی در استان کرمانشاه بابت سرعت و دقت لازم در رسیدگی به پرونده های قضایی کمال تشکر را داریم که این مسأله رضایتمندی شهروندان را نیز به دنبال داشته است.

نوروزی خاطرنشان کرد: از آنجا که شهرداری مدافع حقوق شهروندان است و اکثر دعاوی که شهرداری در دستگاه قضایی پیگیری می کند در خصوص تضییع حقوق شهروندی است، درخواست اختصاص شعبه ویژه در دادسرای کرمانشاه برای رسیدگی به پرونده های این حوزه را داریم.

وی با بیان اینکه دستگاه قضایی در استان کرمانشاه در احیای حقوق شهروندان به خوبی عمل کرده است، گفت: پرونده‌های متعدد در خصوص تخلفات ساخت و ساز و پروژه های نیمه کاره که به مشکل برخورده به ماده صد ارجاع داده شده است.

در ادامه این نشست دکتر پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه با تشکر از شهردار کلانشهر کرمانشاه و معاونین شهرداری کرمانشاه اظهار داشت: شهرداری کرمانشاه با امکانات کم در خدمت رسانی به شهروندان موفق بوده است.

وی افزود: دغدغه مسئولین محترم شهرداری در رسیدگی سریع به پرونده های حوزه مدیریت شهری قابل قبول است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه تصریح کرد: در تمامی محاکم قضایی استان کرمانشاه با توجه به حساسیت و اهمیت تسریع در رسیدگی به پرونده های مجموعه شهرداری شعبه ویژه شهرداری راه اندازی خواهیم کرد.

وی در پایان از قانونمندی مجموعه مدیریت شهری کرمانشاه و در راس آن از شهرداری حقوق‌دان کرمانشاه تشکر کرد و این مساله را یک رکن قابل تحسین در مجموعه‌های اجرایی معرفی کرد.

در پایان این دیدار شهردار کرمانشاه به همراه جمعی از معاونین شهرداری با حضور در بخش‌های مختلف دادگستری کرمانشاه ضمن تبریک هفته قوه قضاییه از معاونین دادگستری کرمانشاه تقدیر کردند.