سطح باغات پسته کرمانشاه به ۱۰۰۰ هکتار می‌رسد

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به برنامه‌ریزی برای افزایش سطح باغات پسته استان، گفت: سطح باغات پسته استان طبق برنامه ریزی انجام شده باید ظرف مدت پنج سال به هزار هکتار برسد.

رحمان فیض‌قربانی، سطح باغات پسته استان کرمانشاه را ۲۴۰ هکتار اعلام کرد و افزود: هم اکنون ۱۲۲ هکتار از باغات پسته استان به مرحله باروری رسیده و عمده باغات استان به مرحله باروری اقتصادی نرسیده‌اند.

وی با بیان اینکه متوسط عملکرد باغات پسته در استان کرمانشاه ۱.۸ تن در هکتار است، گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۲۲۰ تن پسته در استان کرمانشاه تولید شود.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه بجز مناطق خیلی سرد و خیلی گرم بقیه نقاط استان مستعد کشت پسته است، گفت: هم اکنون بیشتر باغات پسته استان در شهرستان‌های گیلانغرب، اسلام آبادغرب و کرمانشاه قرار دارند.

وی اشاره‌ای هم به ظرفیت‌های بالای استان کرمانشاه در زمینه توسعه باغات پسته داشت و گفت: توسعه باغات پسته در استان با توجه به نیاز آبی پایین باغات پسته و سازگاری آن با شرایط آب و هوایی استان و نیز صادرات محور بودن محصول پسته در استان دنبال می‌شود.

فیض‌قربانی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده مقرر است ظرف مدت پنج سال سطح باغات پسته استان به هزار هکتار برسد.

برداشت پسته در باغات استان کرمانشاه از اواخر شهریور ماه آغاز و به مدت یک ماه ادامه دارد.