شغل دلخواهتان را در این سایت پیدا کنید/ ۲۴۵ کرمانشاهی جویای کار، سرکار رفتند!

رساناپرس_مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه گفت: حدود ۲۵ درصد از افرادی که امسال در سامانه جست‌وجوی شغلی ثبت‌نام کرده‌اند در واحدهای تولیدی و اقتصادی استان مشغول به کار شده‌اند.

مختار احمدی، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در توضیح سامانه جست‌وجوی شغلی، اظهار کرد: سامانه جست‌جو شغل با هدف کاهش هزینه‌های جست‌وجوی شغل و اتصال سریع کارجویان به کارفرمایان و همچنین رضایت‌مندی مخاطبان و ایجاد پویایی در بازار کار، امسال توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه‌اندازی شده که بخش استانی این سامانه نیز در کرمانشاه فعال است.

وی ادامه داد: این سامانه در بستر فضای مجازی فرصتی را فراهم کرده تا خدمات کاریابی برای استفاده کنندگان افزایش یابد و سبب کاهش بروکراسی اداری و دسترسی بر خط اطلاعات حوزه بازار کار شود.

*کارفرمایان دیگر نگران تامین نیروی کار نباشند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با بیان اینکه سامانه جست‌وجو شغل ( shoghl.mcls.gov.ir) سه بخش دارد، افزود: بخش کارفرمایی که تمامی کارفرمایان پس از ثبت‌نام درخواست نیرو مورد نیاز خود را ثبت کنند و روزمه کارجویان هم برای آن‌ها قابل مشاهده است، بخش دیگر مربوط به کارجو است که کارجویان پس از ثبت‌نام در سامانه می‌توانند فرصت‌های شغلی را مشاهده کنند و سومین بخش هم کاریابی است.

وی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات و دستور استاندار در جلسه اخیر کارگروه اشتغال استان مصوب شده تمامی بانگاه‌های اقتصادی استان مکلف و ملزم هستند حداقل ۸۰ درصد از نیروی کار مورد نیاز خود را از طریق همین سامانه گزینش و به‌کارگیری کنند و دستگاه اجرایی از جمله سازمان صمت، کشاورزی و میراث فرهنگی هم مکلف بر نظارت بر این موضوع هستند.

وی با بیان اینکه حدود ۲۵ درصد از افرادی که امسال در سامانه جست‌وجوی شغلی ثبت‌نام کرده‌اند در واحدهای تولیدی و اقتصادی استان مشغول به کار شده‌اند، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون، ۹۵۶ نفر در سامانه جست و جوی شغلی در کرمانشاه ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۴۵ نفر در واحدهای تولیدی و اقتصادی استان مشغول به کار شده‌اند.