شهرداری کرمانشاه با یارانه دولتی ۱۰۵ دستگاه اتوبوس نو خریداری کرد

رساناپرس_شهردار کرمانشاه از خریداری ۱۰۵ دستگاه اتوبوس نو با کمک دولت و با قیمت یارانه‌ای خبر داد و گفت: از این تعداد تاکنون ۲۰ دستگاه را تحویل گرفته‌ایم و مابقی را نیز تا پایان سال تحویل می‌گیریم.

«نادر نوروزی» با بیان اینکه این اتوبوس ها جدید و مدرن است، افزود: اتوبوس های خریداری شده مجهز به سیستم سرمایشی و کارت خوان است و تا پایان سال وارد ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمانشاه می‌شود.

وی قیمت هر دستگاه اتوبوس را پنج میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: باتوجه به کلانشهر بودن کرمانشاه و نگاه ویژه دولت به مردم استان، شهرداری برای هر دستگاه اتوبوس ۸۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده و مابقی را دولت تقبل کرده است.

شهردار کرمانشاه همچنین از ورود ۱۰۰ دستگاه ون هیوندا نیز به ناوگان حمل و نقل عمومی کرمانشاه برای رفاه حال شهروندان خبر داد و گفت: شبکه حمل و نقل عمومی شهر کرمانشاه در حال نوسازی است و شهرداری برای این موضوع ۳۰۰ میلیارد تومان هزینه می کند.

نوروزی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در شهر کرمانشاه در تردد مشکل داریم، یکی از راهکاری رفع این معضل را ایجاد پارکینگ عمومی اعلام کرد و گفت: اکنون در منطقه پارکینگ شهرداری در حال ساخت پارکینگی در زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع هستیم که با بهره برداری از آن بخشی از مشکلات ترافیکی این محدوده برطرف می شود.

شهردار کرمانشاه همچنین با بیان اینکه سرعت تردد در شهر کرمانشاه اکنون پایین و حدود ۱۵ تا ۲۰ کیلومتر است، اظهار کرد: در نظر داریم با برنامه‌های ترافیکی در دست اجرا این میزان را به ۳۰ تا ۳۵ کیلومتر در ساعت افزایش دهیم.

به گفته او طرح جامع ۱۰ ساله ترافیک شهر کرمانشاه نیز با همکاری اساتید دانشگاه رازی تدوین شده است و شهرداری برای کاهش ترافیک برنامه های خوبی در دست اجرا دارد.

نوروزی همچنین به نصب ۱۷ دستگاه دوربین کنترل سرعت در بزرگراه های شهر کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این دوربین ها سرعت غیرمجاز را ثبت و خاطیان مشمول جریمه می شوند.

کلانشهر کرمانشاه بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد و شهرداری در قالب هشت منطقه شهری به شهروندان آن خدمات ارائه می دهد.