شهرک شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمانشاه ایجاد می‌شود

استاندار کرمانشاه، از اختصاص یک اعتبار ویژه ۱۰۰ میلیارد تومانی در سفر رییس جمهور به منظور ایجاد شرکت شهرک‌های دانش بنیان در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش رسانا پرس، بهمن امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه امروز در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه که به مناسبت «هفته دولت» در برج پارک علم و فناوری دایر است، اظهار کرد: خوشبختانه استان کرمانشاه از ظرفیت‌های بسیار مناسبی در حوزه شرکت دانش‌بنیان برخوردار است.

وی افزود: جوانان و تولیدکنندگان ما وارد عرصه شده‌اند تا نیازهای کشورمان را در داخل تامین کنیم و در گام بعد به سمت صادرات این کالاها حرکت کنیم.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر ضرورت تلاش برای شناسایی استعدادهای جوان و فراهم کردن بستر رشد آن‌ها در مجموعه پارک علم و فناوری، عنوان کرد: با حمایت از این واحدها باید شرایط حضور آن‌ها در شهرک‌های صنعتی و تولید انبوه با رویکرد صادرات محور را فراهم کرد.

وی تاکید کرد: انتظار می‌رود این شرکت‌ها با توجه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دارند، برای ایجاد شغل‌های پایدار برای جوانان کرمانشاهی تلاش کنند.

مدیریت ارشد استان، از تشکیل ستاد هماهنگی شرکت‌های دانش بنیان در استان در راستای حمایت از این شرکت‌ها خبر داد و گفت: برای افزایش دو برابری تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در استان برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام شده و در همین راستا حمایت‌های ویژه‌ای در حوزه‌های مختلف که از این مجموعه‌ها صورت گرفته است.

وی بر ضرورت فراهم کردن بسترها برای مصرف تولیدات شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی استان، اتاق بازرگانی و اتاق صنعت باید با یک برنامه‌ریزی مناسب، امکان استفاده از محصولات این شرکت‌ها در داخل استان و قطع واردات محصولات مشابه را فراهم کنند.

استاندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنانش، ادامه داد: در سطح استان شهرک‌های صنعتی متعددی وجود دارند ولی شهرک ویژه این مجموعه‌های دانش بنیان وجود ندارد.

وی ادامه داد: در سفر رئیس جمهور این درخواست مطرح شد و خوشبختانه دکتر رئیسی با یک نگاه ویژه، دستور اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان به منظور ایجاد شهرک شرکت‌های دانش بنیان را دادند و استان هم یک زمین برای احداث این مجموعه اختصاص خواهد داد تا شاهد یک تحول مثبت و سازنده در این حوزه باشیم.