ضرورت بهره برداری بهینه از مولدهای اضطراری برق در ادارات

رسانا پرس_ با توجه به افزایش زودهنگام میانگین دمای هوا در استان و به تناسب آن در شهرستان گرمسیری سرپل ذهاب که منجر به استفاده از سیستم های سرمایشی و افزایش پیک مصرف برق در استان شده است استفاده از مولدهای اضطراری برق در ادارات لازم و ضروری است، در همین راستا مهندس محمد مرادی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با صدراله بابلی فرماندار شهرستان سرپل ذهاب دیدار و گفتگو کرد.

 

 

به گزارش رسانا پرس ، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد مشترکین برق این استان در بخش خانگی قرار دارند ادامه داد: تنظیم کولرهای گازی روی درجه آسایش (دمای ۲۵ درجه)، استفاده از دور کند کولرهای آبی، عدم استفاده از وسایل برقی پر مصرف در ساعات اوج بار (ساعات ۱۲ تا ۱۷ روز و ۱۹ تا ۲۳ شب)، استفاده از نور طبیعی روز و عدم استفاده از لامپ های پرمصرف برای تأمین روشنایی از جمله موثرترین راه ها برای کاهش و رعایت الگوی مصرف است.

مهندس مرادی به لزوم همکاری مردم و دستگاه‌های اجرایی در مدیریت مصرف اشاره کرد و ادامه داد: بدون مشارکت مردم نمی‌توان انتظار داشت که طرح‌های مدیریت مصرف به نتیجه برسد، بنابراین با دعوت به رعایت الگوی مصرف، انتظار داریم همچون گذشته همراهی مناسبی از سوی مشترکان برق انجام شود.

وی افزود: برای مردم عادی الگوی مصرف ۳۰۰ کیلووات ساعت، در ماه است. گرمسیر ۴، ۴۰۰ کیلووات و گرمسیر ۳، ۱۰۰۰ کیلووات، گرمسیر ۲، ۲۰۰۰ کیلووات و گرمسیر ۱، ۳۰۰۰ کیلو وات در ماه است. مردم اگر زیر این الگوی تعیین شده مصرف کنند، قیمت برق برای آنان تغییری نمی‌کند.

مهندس مرادی تصریح کرد: طبق اعلام وزارت نیرو و مجموعه صنعت برق مشترکانی که بتوانند در چهار ماه پیش‌رو (از خردادماه تا شهریور ماه امسال) و در چارچوب الگوی مصرف برق منطقه خود اعم از عادی یا گرمسیری مصرف خود را کاهش دهند ۵ برابر تعرفه پرداختی پاداش خواهند گرفت.

وی با بیان اینکه میانگین تعرفه هر کیلووات‌ساعت مصرف برق زیر الگو ۱۰۰ تومان است و پاداش صرفه‌جویی هر کیلووات‌ساعت ۵۰۰ تومان است، گفت: اگر مشترکی ۵۰ کیلووات‌ ساعت در مصرف صرفه‌جویی داشته باشد قبض برق رایگان خواهد داشت. همچنین مشترکی که یک‌صد کیلووات‌ ساعت صرفه‌جویی داشته باشد علاوه بر داشتن قبض برق رایگان می‌تواند از شرکت‌های توزیع برق سراسر کشور طلبکار شود و اگر مشترکی در منطقه گرمسیر یک کولرگازی خود را خاموش کند علاوه بر آنکه قبض برق رایگان می‌تواند داشته باشد، مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هم از شرکت‌های توزیع برق طلبکار می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه درخصوص همکاری ادارات، افزود: برابر دستورالعمل ابلاغی وزارت نیرو ادارات ملزم به کاهش ۳۰ درصدی برق در زمان اداری و ۶۰ درصدی پس از پایان زمان اداری ” ساعت ۱۳:۳۰” هستند.

وی افزود: تاکید می شود متولیان دستگاه ها نسبت به کنترل بار مصرف خود اقدام و مولدهای اضطراری برق را از ساعت ۱۱ تا پایان وثت اداری به مدار بیاورند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: کلیه ادارات در صورت عدم رعایت دستورالعمل ابلاغی پس از اخطار، برق آنها قطع می شود.

وی در پایان خاموش کردن سیستم های روشنایی، سرمایشی و مصارف غیرضروری در پایان وقت اداری، انجام سرویس دوره ای تجهیزات سرمایشی و مشخص نمودن فردی به عنوان مدیر انرژی را به عنوان اهم انتظارات از دستگاه‌های اجرایی برای عبور از پیک بار تابستان سال جاری برشمرد.