ضرورت توسعه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های جدید بنیاد مستضعفان

رساناپرس_ استاندار کرمانشاه در دیدار با رئیس بنیاد مستضعفان، بر ضرورت توسعه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های جدید بنیاد مستضعفان تاکید کرد.

به گزارش رساناپرس محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه امروز یکشنبه ۲۷ در خردادماه، در خصوص نشست کاری با رئیس بنیاد مستضعفان و مدیران این مجموعه که با حضور معاونین عمرانی و اقتصادی استانداری و مدیران دستگاه‌های مختلف روز شنبه ۲۶ خردادماه برگزار شد، اظهار کرد: اوایل تیرماه یک نشست کاری با حضور دکتر دهقان رئیس بنیاد مستضعفان پیرامون طرح‌ها و برنامه‌های بنیاد در تهران برگزار خواهد شد.

وی افزود: در سفر کاری روز گذشته آقای دهقان به استان از طرح‌ها و پروژه‌های بنیاد بازدید به‌عمل آمد و در ادامه در نشستی که برگزار شد؛ پیرامون توسعه فعالیت‌ها و سرمایه‌گذاری‌های جدید بنیاد مستضعفان در شهرستان‌های مختلف و توسعه طرح‌های بنیاد، توافقات بسیار خوبی انجام گرفت.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه از جمله این طرح‌ها، ایجاد یک گاوداری پرواربندی ۱۰ هزار رأسی در استان کرمانشاه است که در قالب احیای یک واحد تولیدی راکد اجرایی می‌شود، اضافه کرد: در کنار احیای یکی از واحدهای بزرگ استان، یک سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند برای ایجاد اشتغال جوانان کرمانشاهی و همچنین کمک به تامین امنیت غذایی استان کشور انجام می‌شود.

وی گفت: علاوه بر این توافقات خیلی خوبی برای تکمیل زنجیره‌ی تولید در حوزه شیر و گوشت در استان انجام گرفت.

صحرایی در خصوص دیگر توافقات صورت گرفته عنوان کرد: همچنین در این نشست توافق شد خط ۲ کارخانه قوطی‌سازی توسط بنیاد مستضعفان اجرایی شود و در کنار آن یک ژنراتور توسط بنیاد برای تأمین برق پایدار این مجموعه تهیه شود
مدیر ارشد استان همچنین از انجام یک توافق تحول‌آفرین با بنیاد پیرامون شتاب بخشی به پروژه ۵۴۰۰ واحدی نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: برخی از مشکلات قانونی و حقوقی در مسیر اجرای این پروژه قرار داشت که در نشست شب گذشته مرتفع شد.

وی عنوان کرد: همچنین در این نشست مقرر شد با حمایت بنیاد، این پروژه بزرگ ظرف ۱۸ تمام آینده به بهره‌برداری برسد و به مردم عزیزمان تحویل داده شود.

صحرایی با اشاره به توافق برای انجام سرمایه‌گذاری و مطالعات در بخش معدن با بنیاد، در ادامه مطرح کرد: همچنین بنیاد مستضعفان در زمینه ایجاد و تکمیل برخی زیرساخت‌ها مرتبط با اربعین و کمک به هیأت‌های مذهبی بنیاد مستضعفان کمک خواهد کرد.