فراهم شدن امکان بازگشت زائران اربعین از مرز خسروی/ خروج از مرز همچنان «ممنوع» است

سرپرست فرمانداری قصرشیرین گفت: مرز بین‌المللی خسروی برای بازگشت زائران اربعین حسینی باز است، اما همچنان خروج از این مرز به سمت کشور عراق تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

محمد حیدری سرپرست فرمانداری قصرشیرین با اشاره به تحولات کشور عراق، اظهار کرد: علی‌رغم تمام تلاش‌های صورت گرفته که سبب بازگشایی مرز شد و در این مدت کوتاه تعداد زیادی از زائران حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) از طریق این مرز به کربلای معلی مشرف شدند، اما متأسفانه از عصر دیروز دولت عراق اعلام کرد که مرزهای زمینی در سراسر استان‌های جنوبی و غربی کشور بسته است.

وی ادامه داد: امیدواریم دولت عراق بر اوضاع مسلط شود و با بازگشت شرایط به حالت عادی، هم‌میهنان به زودی مشرف عتبات عالیات شوند.

سرپرست فرمانداری قصرشیرین یادآور شد: تمامی فعالیت‌های زیرساخت در مرز با قوت بیشتری ادامه خواهد داشت و نواقص را تا مدت باقی‌مانده تا ۱۶ شهریورماه که آغاز راهپیمایی اربعین بطور رسمی است، ان‌شاءالله برطرف خواهیم کرد.

وی از زئران خواست تا بازگشت شرایط به حالت عادی به مرز خسروی مراجعه نکنند و تصریح‌کرد: امکانات لازم را برای بازگشت زائرانی که در خاک عراق هستند در مرز فراهم کردیم و مشکلی برای ورود آن‌ها به کشور وجود ندارد.