فعالیت ۱۸۰ مزرعه آبزی پروری در مجتمع ریجابی

رساناپرس_ معاون وزیر جهاد کشاورزی ضمن بازدید از مجتمع پرورش ماهی ریجاب، بر فعالیت ۱۸۰ مزرعه آبزی پروری این مجتمع نظارت کرد.

به گزارش رساناپرس سید حسین حسینی معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران امروز جمعه ۲۵ خردادماه با سفر به استان کرمانشاه، از مجتمع ۶۰۰۰ تنی پرورش ماهیان سردابی ریجاب بازدید کرد.
وی بابیان اینکه حدود ۱۰۰ میلیارد ریال بابت برق‌رسانی به این مجتمع هزینه شده است، اظهار کرد: ۱۸۰ مزرعه و با ظرفیت ۶ هزار تن در این مجتمع فعالیت می‌نمایند که با تکمیل برق‌رسانی حدود ۲ هزار تن به ظرفیت این مجتمع اضافه خواهد شد.
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران تصریح کرد: امیدواریم تا یک ماه آینده برق‌رسانی به این مجتمع تکمیل و در هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری برسد.
سید حسین حسینی در ادامه به قصرشیرین رفته و از وضعیت آبزی‌پروری و زیرساخت‌های شیلاتی قصرشیرین بازدید کرد و از نزدیک در جریان وضعیت تولید این شهرستان قرار گرفت.
معاون وزیر و رئیس سازمان شیلات ایران، از وضعیت آبزی‌پروری و زیرساخت‌های شیلاتی شهرستان قصرشیرین استان کرمانشاه بازدید و از نزدیک در جریان وضعیت تولید قرار گرفت.
وی در دومین روز از سفر خود به‌عنوان نماینده وزیر جهاد کشاورزی به استان کرمانشاه در جریان این سفر خاطرنشان کرد: کارگاه تکثیر میگوی بزرگ آب شیرین، به‌عنوان تنها مرکز فعال در سطح کشور بوده که ظرفیت تولید سالانه حداقل پنج میلیون قطعه پست لارو میگو را دارد و در سال جاری نیز به‌عنوان حفظ ذخیره ژنتیکی فعالیت می‌کند.
حسینی در ادامه این سفر از مجتمع ۸ هزار هکتاری پرورش ماهی و میگو شهدا در جنوب شرقی شهرستان قصرشیرین که از بزرگ‌ترین مجتمع‌های آبزی‌پروری در کشور بازدید کرد و گفت: این مرکز در حال حاضر با بهره‌برداری از فازهای اول و سوم و در سال گذشته با تولید پنج هزار تن ماهیان گرم آبی میسر شده و اشتغال پانصد نفر را به دنبال داشته است.