محور‌های جدید گردشگری در منطقه اورامانات تعریف می‌شود

به گفته مدیر پایگاه جهانی اورامانات این اقدام با هدف تمرکز زدایی از برخی نقاط گردشگرپذیر و آشنایی گردشگران با مناطق کمتر شناخته شده اورامانات انجام می‌شود.

به گزارش رسانا پرس،طالب نیا افزود: علیرغم اینکه در اورامانات نقاط گردشگر پذیر بسیاری وجود دارد، اما در سال‌های گذشته تمرکز گردشگران تنها در چند نقطه بوده و سایر مناطق از حضور گردشگران محروم مانده است.

وی با بیان اینکه حضور گردشگران رونق اقتصادی را برای روستا‌های این منطقه به همراه می‌آورد، خاطرنشان کرد: در این رابطه روستا‌های دارای ظرفیت گردشگری در شهرستان‌های مختلف اورامانات شناسایی شده تا با ایجاد زیرساخت ها/ این روستا‌ها مهیای پذیرش گردشگران شود.

مدیر پایگاه جهانی اورامانات از روستای “قلعه جی” جوانرود به عنوان یکی از این ظرفیت‌های شناسایی شده یاد کرد و گفت: این روستا در منطقه کلاشی و در امتداد رودخانه پرآب “لیله” واقع شده که معماری خاص با بافت پلکانی، آثار باستانی و مناظر طبیعی چشم نواز آن می‌تواند گردشگران زیادی را جذب کند.

طالب نیا با بیان اینکه کار ساماندهی روستای قلعه جی در مدت دو سال به پایان می‌رسد، افزود: در مرحله اول ساماندهی/کار سنگ فرش این روستا به اتمام رسیده است.

وی یادآور شد: همچنین آموزش به جامعه محلی و تشویق برای راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی در این منطقه در حال اجرا است.