مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه؛ مشکل تامین آب شرب ۳۰۰ خانوار روستایی شهرستان روانسر با حفر یک حلقه چاه عمیق به زودی برطرف می‌شود

رسانا پرس_ مشكل تامين آب آشاميدنی ۳۰۰ خانوار  ۲ روستای خراجیان و کلاوه شهرستان روانسر با حفر و تجهیز  یک حلقه چاه عمیق به زودی برطرف می‌شود.

به گزارش رسانا پرس_ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه در مراسم آغاز عملیات اجرایی حفر این چاه گفت: برای حفر و تجهیز این چاه ۳۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی پیش بینی گردیده و عمق حفاری پیش بینی شده برای آن ۲۰۰ متر است.

رضا داودی افزود: پیش از این آب دو روستای خراجیان و کلاوه باجمعیتی نزدیک به ۱۲۰۰ نفر، از طریق مجتمع آبرسانی گرگیدر تأمین می‌شد که با حفر و راه اندازی این چاه عمیق، هم آن مجتمع پر آب می‌شود، هم مشکلات کم آبی این دو روستا برای درازمدت حل می شود.

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه یادآور شد: در سطح شهرها و روستاهای شهرستان روانسر، تمهیدات و تدابیری اندیشیده و پروژه هایی تعریف شده و در دست اجرا هستند که با اتمامشان مشکلات کم آبی این شهرستان برطرف خواهد شد.

رضا داودی، به پروژه های متعدد در دست اجرای آبفای استان در حوزه روستایی از جمله پروژه های آبرسانی روستاهای مامنان و سلکان با ۱۱ روستای تحت پوشش، مجتمع آبرسانی نهرابی، خرم آباد و چندین پروژه دیگر اشاره کرد.

وی ادامه داد: در حوزه شهری نیز، حفر و تجهیز چاه آب شاهو رو به اتمام و احداث مخزن ۲ هزار مترمکعبی آن نیز به پایان رسیده است و در شهر روانسر هم حفر چاه و توسعه مخازن را در دست داریم به ویژه در محدوده شمالی شهر که با کمبود جدی آب مواجه بودند، با تقویت ایستگاه پمپاژ توانستیم به طور تقریبی ۲۵ لیتر در ثانیه حجم تولید آب شرب شهر را افزایش دهیم.

مدیرعامل آبفای استان کرمانشاه تصریح کرد: برای آنکه مشکل تنش آبی شهرستان روانسر کاملا مرتفع شود، برنامه ریزی هایی انجام شده و اقداماتی در این فصل کاری انجام خواهد شد تا انشاالله پیش از تنش آبی سال آینده، برنامه ها را به ثمر برسانیم.