مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه: ۵۱۶ هزار نفر از روستائیان کرمانشاه زیرپوشش بیمه سلامت هستند

رساناپرس_مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه گفت: ۵۱۶ هزار نفر از روستائیان کرمانشاه زیرپوشش بیمه سلامت هستند.

به گزارش رسانا پرس،به گفته رضا تحویلیان یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر در استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه سلامت هستند که از مجموع این افراد ۵۱۶ هزار نفر بیمه شده روستایی هستند.

وی افزود: سلامت یکی از مؤلفه‌های مهم توسعه محسوب می‌شود و در این چارچوب سازمان‌های بیمه گر با راهبرد پیشگیرانه به سمت پیشگیر از بروز بیماری و در نتیجه ارتقا سلامت جامعه پیش می‌روند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه تصریح کرد: بیمه سلامت تمام بدهی‌های خود را به مراکز درمانی دولتی و غیردولتی، داروخانه‌ها و پزشکان طرف قرار داد پرداخت کرده است.

تحویلیان بیان کرد: یکی از اقدامات مؤثر بیمه سلامت تحت پوشش قرار دادن بیماران صعب العلاج است که پنج هزار میلیارد تومان از سوی دولت به بیمه سلامت اختصاص پیدا کرده و هزینه درمانی این بیماران به صورت ۱۰۰ درصدی پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین علاوه اعتبارات در نظر گرفته شده برای بیماران خاص ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود چهار درصد برای درمان این بیماران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمانشاه با اشاره به اهمیت موضوع جوانی جمعیت از نشان‌دار شدن ۶۰۵ زوج نابارور و پرداخت هزینه به ۳۹۸ زوج خبر داد و گفت: محدودیتی برای پذیرش بیماران در این بخش نداریم.