مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خبر داد؛صادرات ۶ میلیون و ۷۱۶ هزار تن کالا از پایانه های مرزی استان کرمانشاه 

رسانا پرس-مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه خبر داد؛صادرات ۶ میلیون و ۷۱۶ هزار تن کالا از پایانه های مرزی استان کرمانشاه 

به گزارش رسانا پرس- سید شهرام کهریزی گفت: استان کرمانشاه داری ۵ پایانه مرزی است؛ که مبادلات تجاری و مرزی هم در بخش عربی و هم حوزه اقلیم کردستان در حال انجام بوده که طی ۱۱ ماهه سال‌جاری ۶ میلیون و ۷۱۶ هزار تن کالا از پایانه های مرزی استان کرمانشاه به کشور عراق صادر شده است.

وی افزود: پایانه های مرزی کرمانشاه به لحاظ تجاری و مسافری یکی از گلوگاه‌های تقویت امور اقتصادی و اشتغال استان است.

کهریزی عنوان کرد: پایانه مرزی پرویزخان به عنوان یک مرز باسابقه و مهم می‌تواند نقش مهمی در ارتقاء و توانمندی بیشتر فضای کسب و کار، اشتغال زایی و رونق کارآفرینی در استان کرمانشاه ایفا کند.

وی تناژ ورودی‌ کالای ترانزیتی از پایانه مرزی پرویزخان را در ۱۱ ماهه سال‌جاری بیش از ۳ میلیون تن کالا بر شمرد و گفت: این تناژ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۵۳ درصد رشد داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه در ادامه افزود: پایانه مرزی پرویزخان در ورود ناوگان حمل و نقل کالا طی ۱۱ ماهه سال‌جاری ۳۸۹ درصد افزایش داشته است به نحوی که امسال ۱۲۰ هزار خودرو وارد این پایانه مرزی شده است.

سید شهرام کهریزی در پایان افزود: یک برنامه منظم برای بررسی مشکلات و مسائل پایانه های مرزی استان برنامه ریزی شده است که با بازدید های میدانی بتوانیم نیازمندی های پایانه های مرزهای را شناسایی و نسبت به رفع مشکلات موجود و فراهم کردن بسترهای مناسب اقدام کنیم.