مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه: رودخانه قره سو و آبشوران کرمانشاه برای فصل بارندگی لایروبی می‌شود

به گفته مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه رودخانه قره سو و آبشوران کرمانشاه برای فصل بارندگی لایروبی می‌شود

غلامرضا شهبازی با اشاره به شروع فصل بارندگی‌ها، اظهار کرد: با توجه به اینکه از یک ماه گذشته و با آغاز فصل پاییز هنوز بارندگی رخ نداده اما بر اساس روال همیشگی تمامی دستگاه‌های مربوطه و همچنین نیروهای امدادی آتش نشانی، هلال احمر و راهداری در آستانه شروع فصل بارندگی در حالت آماده باش خواهند بود.

وی افزود: طبق پیش بینی‌ها اگرچه بارندگی خاصی برای استان فعلاً مشخص نشده اما اقدامات اولیه برای مقابله با هرگونه وقایع باید مورد توجه و در دستور کار قرار گیرد.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه به همکاری دستگاه‌ها برای اقدامات مربوط به فصل بارندگی‌ها اشاره و تصریح کرد: لایروبی رودخانه‌ها، پاکسازی کانال‌ها و جوی‌ها از اقدامات مهمی است که در ابتدای کار با همکاری دستگاه‌ها از جمله آب منطقه‌ای و شهرداری مورد توجه و در دستور کار قرار گرفته است.

شهبازی ادامه داد: لایروبی رودخانه‌های آبشوران و قره سو به منظور جلوگیری از سیل و تخریب در فصل بارندگی‌ها امری ضروری است که با توجه به سابقه آنها در بروز سیلاب‌ها اقدامات نام برده از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی بیان کرد: تنگه کنشت یکی از محدوده‌های در معرض خطر سیلاب و مشکلات احتمالی وقوع بارندگی است که برای جلوگیری از سرریز شدن سیلاب‌های گل آلود به دلیل نزدیکی به کوه اقداماتی مانند ایجاد سیل بند و عملیات آبخوان داری از سوی منابع طبیعی انجام گرفته تا امسال شاهد اتفاقات ناگوار نباشیم.

مدیرکل بحران استان کرمانشاه با بیان آبگرفتگی‌های معابر در استان کرمانشاه طی فصل بارندگی، مطرح کرد: در سال ۱۳۹۶ طرح جامع دفع و هدایت آب‌های معابر در کرمانشاه توسط شهرداری کرمانشاه در دستور کار اجرایی با اعتبار ۹۰ میلیارد تومانی قرار گرفت که محدودیت در اعتبار مانعی بر سر راه این عمل بود.

شهبازی گفت: هدف از اجرای طرح جامع دفع و هدایت آب‌های سطحی استان کرمانشاه راهی کردن آب‌ها به ۲ رودخانه آبشوران و قره سو است اما تا زمانی که این طرح در تمام شهرداری‌های مناطق اجرایی نشود تحقق این امر ممکن نیست.