مدیرکل میراث فرهنگی استان: زیرساخت‌های مناسبی در سایت‌های گردشگری کرمانشاه نداریم

رساناپرس_مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه گفت: به لحاظ زیرساخت‌های گردشگری شرایط در سایت‌های گردشگری چندان مناسب نیست و کم بودن خدمات کاملا محسوس است.

محمدرضا سهیلی در اولین جلسه تشکیل اتاق فکر گردشگری استان، اظهار کرد: شکل‌گیری اتاق فکر گردشگری کرمانشاه اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند برای گردشگری استان راه‌گشا باشد.

سهیلی افزود: این اتاق فکر با هدف ارائه راهکار برای پیش‌برد برنامه‌های گردشگری استان تشکیل شده است.

وی در ادامه به اهمیت برگزاری رویدادهای گردشگری در استان اشاره کرد و گفت: برای حمایت و اسپانسر شدن در برگزاری رویدادها اولویت با تاسیسات گردشگری است که منافع آن به خود آن‌ها باز می‌گردد.

سهیلی ادامه داد: رویدادها بخش اصلی گردشگری هستند و در استانی که گردشگری قرار است محور توسعه باشد، رویدادها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند.

وی همچنین به ضعف زیرساخت‌های گردشگری در استان اشاره کرد و گفت: متاسفانه به لحاظ زیرساخت‌های گردشگری شرایط در سایت‌های گردشگری چندان مناسب نیست و کم بودن خدمات کاملا محسوس است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، افزود: برنامه‌ریزی‌هایی در سطح استان انجام شده که برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در سایت‌های تاریخی استان از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی افزود: در گام نخست در مجموعه سایت جهانی بیستون در حال مذاکره هستیم که زیرساخت‌های گردشگری این مجموعه را متحول می‌کند.

سهیلی با بیان اینکه در بقیه سایت‌های گردشگری نیز توسعه زیرساخت‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم، گفت: پروژه احداث پل معلق بر روی دریاچه سد داریان، پروژه گردشگری تنگ بزازخانه و… از جمله مواردی است که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حال انجام است.

وی با تاکید بر اینکه اتفاقات خوبی در حوزه گردشگری استان در حال شکل‌گیری است، گفت: امیدواریم با تنوع بخشی به تفریحات در مناطق گردشگری شاهد شکل‌گیری بسته‌های سفر متنوعی در استان باشیم.