مدیرکل هواشناسی استان: کرمانشاه در “آذر” هم بارش موثر ندارد/ کاهش ۹۰ درصدی بارش‌ها

رساناپرس_مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در استان کرمانشاه برای آذر ماه هم بارش موثر نخواهیم داشت.

فیروز دولتشائی در جلسه امروز (۲۱ آبان) قرارگاه آب کرمانشاه با اشاره به اینکه از قبل هم پیش‌بینی شده بود که بارش‌های پاییز کرمانشاه کمتر از نرمال باشد، افزود: آنطور که پیش بینی بلندمدت نشان می‌دهد، برای آذر ماه نیز بارش‌ها کمتر از نرمال خواهد بود و حتی می‌توان گفت بارش موثر حتی در آذر ماه نیز اتفاق نمی‌افتد.

وی با بیان اینکه امیدواریم وضعیت بارش‌ها در فصل زمستان بهتر باشد، افزود: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد بارش‌های دی، بهمن و اسفند به اندازه نرمال خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه یادآور شد: البته دقت پیش‌بینی‌های بلندمدت ۷۰ درصد است و احتمال تغییر آنها وجود دارد.

دولتشائی اشاره‌ای هم به وضعیت بارش‌های استان در سال زراعی جاری(از ابتدای مهر تاکنون) داشت و گفت: در این مدت به طور میانگین ۴.۱ میلی‌متر بارش در سطح استان داشتیم که نسبت به سال گذشته(با حدود ۳۷ میلی‌متر بارندگی) ۸۹ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت (با ۵۹ میلی‌متر بارندگی) ۹۳ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار کرد: در همین مدت در شهر کرمانشاه نیز تنها ۰.۲ میلی‌متر بارش داشته ایم که نسبت به سال گذشته ۹۹ و نسبت به بلندمدت ۱۰۰ درصد کاهش داشته است.