مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه: ورزش نقش مهمی در نهادینه شدن جهش تولید ایفا می‌کند

رسانا پرس-مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه با اشاره به ماهیت و کارکردهای ورزش در جامعه، گفت: ورزش نقش مهمی در نهادینه شدن جهش تولید ایفا می‌کند.

به گزارش رسانا پرس-منوچهر حاتمی، اظهار کرد: ماهیت و کارکردهای ورزش در جامعه چند وجهی است و با ماهیت خود قادر است نقش مهمی در نهادینه شدن جهش تولید ایفا کند.

وی افزود: ترغیب قهرمانان، باشگاه‌ها، تیم‌های مطرح در سطوح مختلف به استفاده از تولیدات ملی به دلیل ماهیت رسانه‌ای و شهرت ورزش، اقدامی اثربخش در ترویج فرهنگ تولید و همچنین فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی در میان عموم مردم خواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه محیط ورزش را برای تبلیغ و ترویج تولیدات داخلی را بسیار مناسب دانست و تصریح کرد: انتظار می‌رود بین استفاده جامعه ورزش از تولیدات داخلی و حمایت آنها از ورزش در قالب اسپانسری، با هدف ترویج و تبلیغ تولیدات داخلی، ارتباط بهتری ایجاد شود.

حاتمی در ادامه، به نقش تشکیل و فعالیت سازمان‌های مردم نهاد ورزشی، کانون‌های ورزش محلات، باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی در کمک به افزایش تولید ملی پرداخت و گفت: برگزاری رویدادهای مختلف، میزبانی رقابت‌های بین المللی می‌تواند در این زمینه بسیار مؤثر باشد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه، تلاش این اداره کل برای مردمی سازی ورزش به عنوان برنامه راهبردی دولت سیزدهم در سال ۱۴۰۳ از طریق توسعه باشگاه‌های ورزشی، توسعه و تقویت هیأت‌های استانی و شهرستانی و توجه به ورزش محلات را دیگر برنامه‌های عملیاتی در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۳ اعلام کرد