مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی کرمانشاه:برای تامین سوخت زمستانی کرمانشاه آماده‌ایم

رساناپرس_مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه از آمادگی برای تامین سوخت زمستانی مورد نیاز خانوارها و صنایع استان خبر داد.

فریدون یاسمی از آمادگی برای تامین سوخت زمستانی مورد نیاز خانوارها و صنایع استان یاد کرد و گفت: در بخش نفت سفید مورد نیاز خانوار، بیش از ۸۰۰ لیتر نفت سفید از سه ماه گذشته تاکنون برای خانوارها اعلام و به روی کارت بانکی سرپرستان خانوار شارژ شده است. به زودی نیز مرحله سوم اعلام شده و در اختیار خانوارها قرار خواهد گرفت.

وی از فعالیت بیش از ۴۰۰ فروشندگی نفت سفید فعال در مناطق مختلف استان خبر داد که خدمات را به مشترکین نفت سفید حتی در دور افتاده ترین نقاط استان ارائه می‌دهند.

مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمانشاه اشاره‌ای هم به مصرف نفت سفید در هفت ماهه امسال توسط خانوارها داشت که به حدود هشت میلیون لیتر رسیده و با بازنگری که در خانوارهای مصرف کننده نفت سفید صورت گرفته، این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۸ درصد کمتر شده است.

یاسمی در ادامه با بیان اینکه مشکلی برای تامین کپسول های گاز مایع نیز وجود ندارد، عنوان کرد: قیمت مصوب هر کپسول گاز یازده کیلویی برای کسانی که از طریق کارت بانکی سهمیه خود را دریافت می‌کنند، در نزدیکترین و دورترین نقطه استان ۲۲ هزار تومان است.

یاسمی به افراد توصیه کرد برای جلوگیری از خرید کپسول گاز با قیمت بالاتر و همچنین کاهش عرضه خارج از شبکه، حتما از طریق کارت بانکی خود نسبت به دریافت سهمیه کپسول گاز مایع اقدام کنند.

وی اشاره‌ای هم به تامین سوخت مورد نیاز صنایع استان داشت و تاکید کرد: تدابیر لازم برای تامین سوخت مورد نیاز صنایع صورت گرفته است، بگونه‌ای که اکنون چهار باب نیروگاه استان تا ۷۰ درصد ظرفیت و دو کارخانه سیمان تا ۱۰۰ درصد ظرفیت خود سوخت ذخیره کردند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه اضافه کرد: سایر صنایع نیز چنانچه ذخیره‌ای از سال گذشته ندارند، می‌توانند به اندازه مصرف ۱۰ روز خود سوخت مورد نیاز را دپو کنند.