مراجعه ۲۰ هزار نفر به بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی در مهرماه/ ظرفیت بیمارستان تکمیل است

رساناپرس_رییس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی از مراجعه بیش از ۲۰ هزار نفر به این بیمارستان در مهرماه امسال خبر داد و افزود: ظرفیت بیمارستان تکمیل است و از مردم درخواست داریم برای درمان کودکان مبتلا به آنفلوآنزا به دیگر بیمارستانهای کرمانشاه مانند بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه داشته باشند.

دکتر دلیر یوسفی با اشاره به شروع موج آنفلوآنزا از اوایل مهرماه گفت: با توجه به اینکه در این موج کودکان یکی از گروه های در معرض خطر هستند، در نتیجه حجم مراجعات به بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی که به عنوان بیمارستان اطفال شناخته می شود، افزایش چشمگیری یافته است.

وی افزود: تنها در مهرماه امسال بیش از ۲۰ هزار مراجعه کننده داشته ایم و در حال حاضر ۶۰ درصد تخت های بیمارستان تنها به بستری کودکان مبتلا به آنفلوآنزا اختصاص پیدا کرده است.

یوسفی گفت: برای اینکه مشکلی در پذیرش بیماران ایجاد نشود عمل های جراحی الکتیو لغو شده و تخت های اضافه هم فعال شده است.

رییس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی با اشاره به وجود ۱۸۲ تخت مصوب در این بیمارستان گفت: در شرایط فعلی و با توجه به افزایش حجم مراجعات تعداد تخت ها به بیش از ۲۰۰ تخت افزایش داده شده است.

یوسفی با بیان اینکه ظرفیت بیمارستان حد مشخصی دارد، گفت: هرچقدر هم تخت اضافه کنیم، بیمارستان در نهایت یک ظرفیت مشخصی دارد و ظرفیت آن بالاخره پر می شود، بنابراین از دانشگاه خواستیم که اقدامی در این زمینه انجام دهد و خوشبختانه مسئولان دانشگاه هم اکنون بخش اطفال بیمارستان امام رضا(ع) را تجهیز کرده اند که به عنوان پشتیبان بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی باشد.

وی افزود: اورژانس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی برای مراجعه بیماران فعال است، اما از مردم درخواست داریم به سایر بیمارستا از جمله بیمارستان امام رضا(ع) و یا بیمارستان حضرت معصومه(س) مراجعه داشته باشند.

این مسئول گفت: میانگین مدت بستری کودکان مبتلا به آنفلوآنزا بسته به شدت بیماری آنها بین یک هفته تا ۱۰ روز است و قطعا زمان می برد که تختی بخواهد خالی شده و کودک دیگر جایگزین شود، بنابراین در حال حاضر که بیمارستان های دیگر مجهز شده از مردم درخواست داریم به بیمارستان های دیگر هم مراجعه داشته باشند.

یوسفی با بیان اینکه بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی هم اکنون کمبودی در بحث تجهیزات پزشکی و دارو ندارد، گفت: خوشبختانه با همکاری مسئولان دانشگاه طی این مدت کمبودی در این دو حوزه نداشته ایم.

رییس بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی در ادامه با بیان اینکه کودکان از گروه های در معرض خطر آنفلوآنزا هستند، بر لزوم تزریق واکسن آنفلوآنزا برای آنها تاکید کرد.

وی افزود: این واکسن پیش از اینکه کودکان مبتلا شوند باید برای آنها تزریق شود.

یوسفی گفت: علاوه بر این موثرترین راه پیشگیری از ابتلا به آنفلوآنزا استفاده از ماسک است و توصیه می شود هم خود خانواده ها از ماسک استفاده کرده و هم استفاده از آن را به کودکان آموزش دهند.