معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه:به بیمارستان “دکتر محمد کرمانشاهی” مراجعه نکنید

رسانا پرس_ معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه کمبود تخت برای بستری مبتلایان آنفلوآنزا نداریم، گفت: در حال حاضر ظرفیت بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی پر شده و از مردم درخواست داریم به بیمارستان امام رضا (ع) که دارای بخش اطفال مجهز است، مراجعه کنند.

دکتر بهرام صوفیوند با اشاره به شیوع موج آنفلوآنزا در سطح استان گفت: هرسال در فصل پاییز با شیوع گسترده آنفلوآنزا مواجه هستیم، اما طی دو سال گذشته به دلیل استفاده بسیاری از مردم از ماسک، موارد آنفلوآنزا بسیار کاهش یافته بود.

وی افزود: متاسفانه در پاییز امسال به دلیل کاهش استفاده از ماسک و بازگشایی مراکزی مانند مدارس و دانشگاه ها شاهد افزایش دوباره مبتلایان آنفلوآنزا هستیم و  این ویروس که در دوسال گذشته خفته بود، به یکباره بیدار شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر عدم کمبود تخت برای بستری بیماران مبتلا به آنفلوآنزا در سطح استان، گفت: مشکلی که در حال حاضر با آن مواجه هستیم مراجعه اکثر خانواده های کرمانشاهی به بیمارستان دکتر محمدکرمانشاهی (بیمارستان اطفال) است.

وی افزود: با توجه به اینکه کودکان در برابر این بیماری آسیب پذیرتر هستند مراجعات به این بیمارستان افزایش چشمگیری یافته، البته خوشبختانه عمده موارد بصورت سرپایی درمان شده و نیاز به بستری نداشته اند، اما به دلیل حجم بالای مراجعات ظرفیت این بیمارستان به طور کامل پر شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در بیمارستان امام رضا(ع) بخش اطفال کاملا مجهز شده و پزشک اطفال و متخصص عفونی و پزشک عمومی مستقر است. در این بخش ۳۰ تخت برای بستری اطفال خالی شده و حتی پزشک متخصص عفونی بصورت شبانه روز و مقیم حضور دارد، اما باز هم مردم به جای مراجعه به این بیمارستان، کودکان خود را به بیمارستان “دکتر محمد کرمانشاهی” می برند و حاضرند بچه هایشان روی کف زمین هم بستری شوند، اما به بیمارستان دیگر مراجعه نکنند.

صوفیوند گفت: این شرایط موجب شده که ظرفیت بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی بیش از حد پر شود و نیاز است که در این زمینه خانواده ها همکاری داشته و کودکان خود را به بیمارستان امام رضا (ع) که بسیار مجهز هم هست، ارجاع دهند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: در شرایط فعلی در بیمارستان دکتر محمد کرمانشاهی تمام اعمال جراحی الکتیو کودکان را لغو کرده و سایر موارد مانند شکستگی و مسمومیت کودکان را به بیمارستان های دیگر ارجاع داده ایم تا بتوانیم پاسخگوی مبتلایان آنفلوآنزا باشیم، اما باز هم ظرفیت بیمارستان یک حد مشخصی دارد و نیاز است مردم همکاری کنند.