معاون گردشگری کرمانشاه: مراکز اقامتی کرمانشاه ظرفیت اسکان روزانه ۵۰۰۰ مسافر نوروزی را دارند

رسانا پرس-به گفته معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مراکز اقامتی استان ظرفیت اسکان روزانه پنج هزار مسافر نوروزی را دارند. 

به گزارش رسانا پرس- وحید امیری، با اشاره به فعالیت ۱۶۰ مرکز اقامتی در استان، اظهارکرد: با توجه به در پیش بودن ایام نوروز، تمام مراکز اقامتی استان آماده پذیرایی از میهمانان و مسافران نوروزی شده اند.

وی افزود: طبق تمهیدات اندیشیده شده مراکز اقامتی استان ظرفیت اسکان روزانه حدود پنج هزار مسافر را در ایام نوروز خواهند داشت.

معاون گردشگری استان تصریح کرد: بیشترین ظرفیت اسکان مراکز اقامتی استان مربوط به ۲۲ هتل با ظرفیت ۱۵۷۵ تخت است.

وی ادامه داد: همچنین ۵۵ اقامتگاه بوم گردی با ظرفیت ۱۰۹۳ تخت، ۱۴ میهمان پذیر با ظرفیت ۶۳۳ تخت، ۴۸ خانه مسافر با ظرفیت ۴۲۳ تخت، پنج هتل آپارتمان با ظرفیت ۱۵۳ تخت، چهار هتل بوتیک با ظرفیت ۱۳۷ تخت، دو اقامتگاه سنتی با ظرفیت ۶۵ تخت و تاسیسات اقامتی بین راهی با ظرفیت ۳۰ تخت در این ایام آماده اسکان مسافران و میهمانان نوروزی خواهند بود.

امیری در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرمانشاه هرساله میزبان گردشگران بسیاری می شود، تلاش داریم از ظرفیت اقامتی سایر دستگاه ها و نهادها نیز استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: به این منظور حدود ۷۰۰ کلاس درس در ۱۰۰ مدرسه استان نیز از طرف آموزش و پرورش برای اسکان میهمانان نوروزی آماده سازی خواهد شد.

معاون گردشگری استان یادآور شد: با توجه به اینکه مسافرت های ایام نوروز هرساله بیشتر به شکل خانوادگی برگزار می شود، بخشی از آنها ترجیح می دهند در کمپ هایی که در پارک‌ها برایشان در نظر گرفته می شود، مستقر شوند.

وی خاطرنشان کرد: برای این دسته از مسافران نیز تمهیداتی در نظر گرفته شده که در صورت بارانی شدن هوا، بتوانند در سالن های سرپوشیده ورزشی اسکان داده شوند.