مفقود شدن ۲ مرد در دریاچه “سد شیان”

رساناپرس_مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با اشاره به مفقود شدن دو مرد در دریاچه سد شیان اسلام آبادغرب از روز جمعه(ششم آبان)، گفت: جست و جو برای یافتن این دو نفر همچنان ادامه دارد

محمودرضا شهلایی اظهار کرد: غروب روز جمعه (ششم آبان) دو مرد با هویت “فردین شهربانو محمدی” ۳۷ ساله و “بهروز ابراهیمیان” ۴۵ ساله از اهالی میان دربند کرمانشاه، بدون توجه به تذکرات نگهبان – به دلیل نامناسب بودن زمان ورود به مجموعه- وارد محوطه سایت گردشگری شدند.

وی ادامه داد: این دو نفر با سوار شدن به قایق پدالی وارد دریاچه سد شده و پس از آن بنا به دلایل نامعلومی ناپدید شدند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان کرمانشاه با بیان اینکه به محض وقوع این ماجرا نگهبان سد موضوع را با حراست آب منطقه‌ای در میان گذاشت و پس از آن اقدامات قضایی، انتظامی و جست و جو برای یافتن آنها آغاز شد، تاکید کرد: جست و جو تاکنون نتیجه‌ای نداشته است.

به گفته شهلایی، روز گذشته محدوده دریاچه سد با همکاری هلال احمر و غواص بهمن پرورش جست و جو شده و امروز نیز جست و جو ادامه خواهد یافت.

وی با بیان اینکه مشخص نیست مفقود شدن این افراد ناشی از غرق شدن بوده یا نه، از ادامه جست و جوها تا یافتن نشانی از آنها خبر داد.

اکبر عیوضی سرپرست معاونت امداد و نجات هلال احمر استان کرمانشاه نیز از همکاری دو تیم پشتیبان هلال احمر در عملیات جست و جوی این افراد مفقود طی دو روز اخیر خبر داد و عنوان کرد: هریک از این دو تیم متشکل از چهار نفر است.

وی ادامه داد: هلال احمر به عنوان تیم پشتیبان در کنار سایر دستگاه‌ها در این حادثه مشارکت دارد و در صورت اعلام نیاز مدیریت بحران شهرستان اسلام آبادغرب، آمادگی همکاری بیشتر را نیز داریم.