دستفروش دوره‌گرد کرمانشاهی حساب ۷۵ نفر را خالی کرد

رییس پلیس فتای استان کرمانشاه، از دستگیری باند کلاهبرداران حرفه‌ای که با شگرد کپی‌برداری از کارت‌های بانکی ۷ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش رساناپرس به نقل از خبرگزاری فارس از کرمانشاه، سرهنگ علی عباسی‌کسانی رییس پلیس فتا این استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: یکی از شهروندان با مراجعه به پلس فتا از برداشت غیرمجاز مبلغ ۴۸۰ میلیون ریال از حسابش، در حالی که کارت در اختیار خودش بود، خبر داد.

وی ادامه داد: طبق سرنخ‌های که همکاران به دست آوردند متوجه شدند که کلاهبرداری از طریق دستگاه اسکیمر بوده، البته اکثر کلاهبرداری‌های اسکیمر از طریق دستفروشان انجام می‌شود.

رییس پلیس فتا این استان کرمانشاه تصریح کرد: اعضای باند با کرایه روزانه یک وانت به مبلغ ۳۰۰ هزار تومان اقدام به میوه‌فروشی می‌کنند و کلاهبرداران با کپی کردن کارت شهروندان در کرمانشاه و سایر استان‌های کشور اقدام به کلاهبرداری و خالی کردن حساب مردم می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه ۳۰ نفر از هم‌استانی‌های بابت این نوع کلاهبرداری به پلیس فتا مراجعه کردند و افزود: ۴۵ شکایت هم خارج از استان داشتیم که در مجموع از حساب ۷۵ نفر مبلغی بالغ بر ۷ میلیارد ریال کلاهبرداری شده بود.

عباسی‌کسانی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته، اعضای باند که در خارج از استان بودند با هماهنگی دستگاه قضایی دستگیر و تحویل مراجعه قضایی داده شدند.

وی در پایان به شهروندان توصیه کرد: در هنگام خرید رمز کارت بانکی خود را در اختیار فروشنده قرار ندهند و اگر چنانچه این اتفاق افتاد بلافاصله رمز کارت خود را تغییر دهند.