نخستین مرکز مهارت‌ آموزی بالینی نسل سه در کرمانشاه افتتاح شد

رسانا پرس-معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: نخستین مرکز مهارت‌های آموزی بالینی نسل سه در کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش رسانا پرس-سیاوش وزیری در طی سفر معاون وزیر بهداشت به استان کرمانشاه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نخستین مرکز آموزش مهارت‌های بالینی علوم پزشکی نسل سوم امروز با حضور معاون وزیر کشور افتتاح شد که با تجهیزات پیشرفته برای نخستین بار دستگاه‌ها شبیه سازی در این مرکز برای استان کرمانشاه برپا شده است.

وی افزود: در آزمایشگاه و مرکز مهارت‌های بالینی با استفاده از صندوق‌های فناوری نوین در هشت رشته و حوزه شامل تشریح مجازی، کولونوسکوپی، جراحی فیکو لنز، حراجی لاپاراسکوپی، آموزش دندان پزشکی، احیای قلبی و ریوی، ام آی آر و سی تی اسکن آموزش از طریق شبیه سازی انجام می‌گیرد.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: ظرفیت آموزش در مرکز مهارت‌های بالینی نسل سه در سال ۱۴۰۲ تعداد هشت هزار و ۵۴۰ نفر در ۷۲۰ کارگاه بوده که در این راستا نیز ۴۰ آزمون برگزار شده است.

وزیری با تاکید بر اینکه این مرکز آموزشی و مهارت آموزی اعتبار ۵۵۰ میلیارد ریال راه اندازی شده، گفت: آموزش‌های این مرکز عمدتاً برای رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی در تمامی رشته‌های کاربردی خواهد بود.