نمایشگاه دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور کرمانشاه افتتاح شد

آیین افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه، امروز (6 شهریور) با حضور استاندار و جمعی از مسئولین استان در محل برج فناوری کرمانشاه برگزار شد.

دکتر سیامک آزادی رییس پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به برپایی این نمایشگاه از پنجم تا نهم شهریور ماه، گفت: در این نمایشگاه ۱۵۰ محصول شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه عرضه می شود.

وی افزود: برخی از این شرکت ها به عنوان تنها تولید کننده برخی محصولات در کشور و حتی خاورمیانه هستند و تولیدات آنها کشور را از واردات برخی محصولات بی نیاز کرده است.

وی هدف از برپایی این نمایشگاه را آشنایی مدیران و بخش دولتی با توانمندی های شرکت های تحت حمایت پارک عنوان کرد و افزود: علاوه بر این برپایی این نمایشگاه منجر به تعامل هرچه بیشتر بخش دولتی با شرکت های دانش بنیان جهت رفع نیازهای استان و نیز رفع نیاز شرکت ها می شود.

وی از طراحی ۱۰ پنل تخصصی در حاشیه این نمایشگاه خبر داد و افزود: دراین پنل های تخصصی کارشناسان دستگاه های مختلف پاسخگوی نیاز و مطالبات شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور خواهند بود.

آزادی در ادامه از حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه از بیش از ۷۰۰ واحد فناور طی سالهای فعالیت این مجموعه خبر داد و افزود: هم اکنون هم بیش از ۳۰۰ شرکت تحت حمایت پارک قرار دارند.

وی میزان اشتغالزایی این شرکت ها را بیش از دو هزار نفر اعلام کرد.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با بیان اینکه تاکنون بهره برداری خوبی از ظرفیت شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان صورت نگرفته گفت: برخی از این شرکت ها محصولاتی تولید می کنند که به کشورهای اروپایی صادر می شود، اما در همین استان آنگونه که باید از ظرفیت آنها استفاده نشده است.

وی افزود: بهره برداری مناسب از ظرفیت این شرکت ها می تواند نقش موثری در رونق اقتصاد استان داشته باشد و امیدواریم امسال که به نام سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین نامگذاری شده بتوانیم شاهد انسجام لازم و همگرایی میان بخش های مختلف برای بهره برداری از ظرفیت این شرکت ها در استان باشیم.

استاندار کرمانشاه امروز(یکشنبه) بازدیدی پنج ساعته از این نمایشگاه داشت و ضمن شنیدن مسائل و مشکلات شرکت ها و واحدهای فناور حاضر در نمایشگاه، همانجا پیگیری لازم جهت رفع مشکلات برخی از واحدها را انجام داد.

نمایشگاه دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه از پنجم تا نهم شهریور همه روزه صبح ها از ساعت ۹ تا ۱۲ ظهر و بعدازظهر ها از ساعت ۱۵ تا ۱۸ در محل برج فناوری کرمانشاه برپا خواهد بود.

بازدید از این نمایشگاه روز چهارشنبه (نهم شهریور) برای عموم آزاد است.