نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه برپا می‌شود

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از برپایی نمایشگاه سراسری صنایع دستی و هنرهای سنتی در کرمانشاه در دهه اول آبان خبرداد.

امین کوگانی بااشاره به برنامه ریزی انجام شده برای برپایی نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه، اظهارکرد: این نمایشگاه طی روزهای دوم تا ششم آبان با حضور هنرمندان صنعتگر از سراسر کشور در محل نمایشگاه دائمی کرمانشاه واقع در پارک شاهد برپا خواهد شد.

وی تصریح کرد: برای این نمایشگاه ۱۲۰ تا ۱۳۰ غرفه پیش بینی شده که حدود ۶۰ غرفه آن در اختیار هنرمندان صنعتگر سایر استان ها و مابقی در اختیار هنرمندان صنعتگر استان کرمانشاه قرار خواهد گرفت.

معاون صنایع دستی استان اضافه کرد: طبق برنامه در این نمایشگاه برپایی ورکشاپ هم پیش بینی شده که در آن هنرمندان صنعتگر به افراد علاقمند به رشته های مختلف آموزش های صنایع دستی خواهند داد.

وی با بیان اینکه نمایشگاه های صنایع دستی کرمانشاه همواره مورد استقبال مردم و هنرمندان صنعتگر کشور قرار گرفته، عنوان کرد: توسعه و ترویج صنایع دستی، حمایت از افزایش فروش هنرمندان صنعتگر استان، کمک به بازاریابی، تبادل نظر و کسب تجربه در بین هنرمندان صنعتگر کرمانشاه با سایر استان های کشور از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه است.

کوگانی خاطرنشان کرد: همچنین در نظر داریم با برپایی ورکشاپ ها و آموزش صنایع دستی، خانواده ها را نسبت به رشته های مختلف صنایع دستی علاقمند کنیم.

وی در پایان با تاکید براینکه صنایع دستی یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی در کشور است، گفت: اداره کل میراث فرهنگی استان با در دستور کار قرار دادن برگزاری چنین نمایشگاه هایی به دنبال کمک به رونق تولید داخلی و معیشت هنرمندان صنایع دستی استان است.