هزار کیلومتر شبکه سیم مسی در کرمانشاه به کابل خودنگهدار تبدیل می‌شود

رسانا پرس_ معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان کرمانشاه گفت: امسال برنامه داریم هزار کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خود نگهدار تبدیل شود که تاکنون ۲۵۰ کیلومتر از آن انجام شده است.

به گزارش رسانا پرس، کریم احمدی امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: وظیفه شرکت برق تأمین برق مطمئن برای مشترکان در سطح استان است.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش بی‌رویه گرما در این فصل مصرف برق افزایش پیدا کرده، به ازای افزایش هر درجه دما ۳۰ مگاوات مصرف برق بالا می‌رود، بنابراین می‌طلبد همشهریان مدیریت مصرف در راستای صرفه‌جویی بهینه داشته باشند تا خاموشی اعمال نشود.

معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع برق استان کرمانشاه اضافه کرد: مصرف برق وقتی پایین باشد تصاعدی جریمه نمی‌شوند و مشترکان هزینه حداقل برق را پرداخت می‌کنند.

وی با اشاره به مشکل سرقت‌های سیم برق، گفت: با تدابیر اندیشیده شده خوشبختانه امسال آمار سرقت‌ها پایین آمده، ولی همچنان وجود دارد اگر مردم سریع اطلاع‌رسانی کنند در اسرع وقت همکاران مراجعه می‌کنند.

احمدی یادآور شد: امسال برنامه داریم هزار کیلومتر شبکه سیم مسی به کابل خود نگهدار تبدیل شود که تاکنون ۲۵۰ کیلومتر از آن انجام شده و با توجه به بودجه و پیمانکاران توانا در صدد هستیم تا پایان سال این امر محقق شود که با این روش سرقت‌ها از بین می‌رود.