هوای بهار کرمانشاه چگونه است؟

رسانا پرس-مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد بارش‌های بهاری کرمانشاه دست کم نزدیک به نرمال خواهد بود.

به گزارش رسانا پرس-علی محمد زورآوند ، با اشاره به پیش‌بینی وضعیت بارندگی و دمای بهار امسال در کرمانشاه، اظهار کرد: بررسی مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که بارش‌های بهاری امسال کرمانشاه نزدیک به نرمال خواهد بود و به نظر می‌رسد در دهه سوم فروردین بارش های نسبتا مناسبی داشته باشیم.

وی میانگین بلندمدت بارش فروردین در استان کرمانشاه را بین ۶۰ تا ۹۰ میلی‌متر اعلام کرد و افزود: بخشی از این بارش در اوایل فروردین رخ داد و این احتمال وجود دارد که در ادامه باز هم بارش‌های مناسبی در این ماه داشته باشیم.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با بیان اینکه بارش‌های اردیبهشت ماه نیز نزدیک به نرمال پیش‌بینی می‌شود، یادآور شد: میانگین بلندمدت بارش اردیبهشت در استان کرمانشاه ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر است که امیدواریم بارش‌هایی نزدیک به این میزان و در حالت خوشبینانه کمی بیشتر از آن در استان رخ دهد.

زورآوند خاطرنشان کرد: در ماه خرداد معمولا بارش چندانی نداریم، اگرچه برخی سال‌ها در دهه اول خرداد بارش‌هایی رخ می‌دهد.

وی درباره وضعیت دمایی بهار امسال نیز یادآور شد: با توجه به احتمال وقوع بارش‌هایی در دهه سوم فروردین، این امکان وجود دارد که دمای هوای استان در این مقطع تا حدودی کاهش یابد، اما در مجموع دمای فروردین ماه نزدیک به نرمال خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دمای اردیبهشت ماه نیز کمی بیش از نرمال تا نرمال پیش‌بینی می‌شود، گفت: ممکن است در نیمه نخست اردیبهشت نیز دما به صورت کوتاه مدت و موقت زیر نرمال بیاید.

زورآوند احتمال داد دمای خرداد ماه کمی گرمتر از نرمال و گرمتر از سال گذشته باشد و عنوان کرد: به نظر می‌رسد شیب افزایش دما از انتهای اردیبهشت به سمت تابستان بیشتر از سال گذشته باشد.

وی این نکته را یادآور شد که پیش‌بینی‌های بلندمدت دقتی بین ۶۰ تا ۷۰ درصد دارند و اظهار کرد: برای پیش بینی دقیق تر با جزییات باید هفته به هفته جلوتر برویم و نقشه‌ها به روز شوند.