واکنش نایب رئیس اتاق اصناف به مصوبه ثبت ‌سامانه‌ای ‌لوازم یدکی خودرو

رسانا پرس_واکنش نایب رئیس اتاق اصناف به مصوبه ثبت ‌سامانه‌ای ‌لوازم یدکی خودرو نایب رئیس اتاق اصناف ایران در واکنش ‌به مصوبه ثبت ‌سامانه‌ای ‌لوازم یدکی خودرو گفت: از قبل هشدار داده بودیم که صنف لوازم یدکی نمی‌توانند با این سرعت ثبت کنند.

به گزارش رساناپرس ، مجتبی صفایی در آیین تجلیل از خیرین اقتصادی استان کرمانشاه که امروز در اتاق بازرگانی استان برگزار شد اظهار داشت: اهمیت موضوع امنیت را در روزهای اخیر متوجه شدیم و از نیروهای امنیتی، انتظامی و بسیج در قالب مجموعه‌ای قدرتمند و مظلوم تقدیر شد.

وی عنوان کرد: مجموعه نظامی، انتظامی و بسیج قدرتی است که اجازه نمی‌دهد کشوری که در محاصره انواع فتنه‌ها قرار دارد، مورد گزند قرار بگیرد و توطئه دشمنان در مرزها و ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی به نتیجه برسد.

صفایی با اشاره به اینکه این امنیت حاصل اقتدار همین نیروها است گفت: برخی از دستگاه‌های قانونگذار و تأثیرگذار مصوبه‌هایی در باب عفاف و حجاب دارند که باید اجرا شود اما این نهادهای تصمیم‌گیر پشت سر نهادهای امنیتی از مصوبه خود دفاع نکردند و این سند مظلومیت نیروهای امنیتی و بسیجیان است.

وی با بیان اینکه گاهی از نیروهای اجرایی یا صدا و سیما آسیب می‌بینیم گفت: جان بر کفی نیروهای امنیتی به درستی نمایش داده نشده است و به شهادت مرزبانان ما حتی در ایام اخیر پرداخته نمی‌شود و چنانچه تدبیری برای این مظلومیت اندیشیده نشود در آینده با چالش‌های دیگری مواجه خواهیم شد.

صفایی با اشاره به اینکه در این نظام افرادی که از جان خود می‌گذرند مقدس‌ترین افراد هستند زیرا به جای نشستن در محل کار پای کار هستند افزود: اساس نظام جمهوری اسلامی ایران مقابله با طاغوت و فضای اختناق است و حق اعتراض محفوظ است اما اعتراضی که سبب شود چادر از سر زنان ما بکشند اعتراض نیست و این در حالی است که هنوز نیروهای امنیتی حضور دارند و این پیامی برای جاهلانی است که تحت تأثیر رسانه‌های معاند شعارهای نابخردانه سر می‌دهند.

نائب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه هنوز این انقلاب و جوانان گام دوم انقلاب و اصناف و بازار و صنعتگران حضور دارند و پایگاه دینی که ذخیره نظام است وجود دارد عنوان کرد: اصناف در اتفاقات اخیر نقش خود را باز هم به درستی ایفا کردند اما برخی از تصمیمات ناصوابی که گاهی ممکن است از شهرستان یا پایتخت گرفته می‌شود بسیار مخرب است و درخواست دارم این تصمیمات پیگیری شود که برای نظام هزینه‌ساز نباشد.

وی با اشاره مصوبه اخیر مبنی بر اینکه صنعت لوازم یدکی خودرو باید به سرعت کالاهای خود را در سامانه‌ای ثبت کنند گفت: از قبل هشدار داده بودیم که صنف لوازم یدکی نمی‌توانند با این سرعت ثبت کنند اما اعلام شد چنانچه تا موعد مقرر ثبت نشود قاچاق محسوب می‌شود و این کل مجموعه امنیتی و صنفی استان را درگیر کرده است.

صفایی افزود: انتظار داشتیم این دولت که برگرفته از تفکرات مردم است و باید در تصویب آیین نامه‌ها نظر بخش خصوصی نیز اعمال شود، بیشتر تعامل داشته باشد اما یکی از چالش‌های ما اغنای برخی از مسئولان دولتی است.

وی با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های بخش خصوصی اجرای سیاست‌های کلان و ایجاد آرامش است عنوان کرد: در نظام عده‌ای بی‌خرد و برخی ندانسته به ما آسیب می‌زنند که انتظار می‌رود سربازان گمنام امام زمان(عج) اجازه ندهند این آرامش و امنیت خدشه‌دار شود و ما نیز در کنار آن‌ها هستیم.

نایب رئیس اتاق اصناف ایران بیان کرد: ما نیز برای رفع فقر و امنیت روانی و ایجاد اشتغال تلاش کردیم و این مسیر را تا آخر ادامه خواهیم داد.