وزیر نیرو: سد «کبوتر لانه» کنگاور تا پایان سال‌جاری آبگیری می‌شود

رساناپرس_وزیر نیرو از آبگیری سد آناهیتا (کبوتر لانه) کنگاور تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این سد نیازهای منطقه در زمینه شرب، صنعت و کشاورزی را تأمین می‌کند.

علی‌اکبر محرابیان وزیر نیرو عصر روز گذشته، ۲۳ شهریورماه با استقبال بهمن امیری‌مقدم، استاندار کرمانشاه وارد کرمانشاه شد.

محرابیان بلافاصله عازم بازدید از تصفیه‌خانه غدیر در حاشیه شهر کرمانشاه شد.

این تصفیه‌خانه که بخش قابل‌توجهی از آب شرب کرمانشاه را تامین می‌کند، با برنامه‌ریزی و پیگیری مدیریت ارشد استان در خردادماه امسال وارد فاز عملیاتی شد و با وجود کاهش شدید بارش‌ها و خشک شدن بخش قابل‌توجهی از منابع آب شرب شهر کرمانشاه، اجازه نداد قطعی‌های گسترده آب تابستان گذشته تکرار شود و یک بحران آبی جدید در استان رقم بخورد.

محرابیان طی نشستی در شب گذشته با تعدادی از نمایندگان مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر نیرو صبح امروز به همراه امیری‌مقدم استاندار کرمانشاه، رضایی نماینده مردم شهرستان شرق استان در مجلس شورای اسلامی، داودی رئیس شورای هماهنگی مدیران وزارت نیرو در استان کرمانشاه و مدیرعامل شرکت آبفا استان و شهلایی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای به منظور بازدید از چند پروژه آبی در کنگاور وارد این شهرستان شد و از سد آناهیتا بازدید بعمل آورد.

محرابیان حاشیه بازدید از سد کبوترلانه کنگاور در جمع خبرنگاران یکی از مهمترین مصوبات سفر رئیس جمهور به استان کرمانشاه را تسریع در راه‌اندازی سدهای استان به‌خصوص سد کبوتر لانه اعلام کرد و افزود: طی بازدیدی که از این سد داشتیم روند اجرای آن نسبت به گذشته پیشرفت قابل قبول‌تری داشته است.

وزیر نیرو از آبگیری سد آناهیتا (کبوتر لانه) کنگاور تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: این سد نیازهای منطقه در زمینه شرب، صنعت و کشاورزی را پاسخگو است کهدر راستای تامین نقدینگی نیز تصمیماتی اتخاذ شد و تلاش می‌کنیم تا پایان زمان‌بندی سد آناهیتا به بهره‌برداری برسد.

در حاشیه این بازدید برخی از مالکین که اراضی آن‌ها برای احداث سد تملک شده بود اعتراضاتی داشتند که محرابیان خطاب به آن‌ها، گفت: پیگیری حقوقی این موضوع براساس قوانین و مقررات انجام خواهد شد.

وی در ادامه سفر خود به استان کرمانشاه که به منظور بررسی وضعیت پروژه های آبی این استان، از سد قشلاق در شهرستان صحنه بازدید کرد.