پنج تعاونی با ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کرمانشاه به بهره‌برداری می‌رسد

رسانا پرس- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه از بهره‌برداری پنج تعاونی با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان در استان خبر داد و گفت: این پنج تعاونی با ایجاد ۱۳۰ فرصت شغلی در بخش‌های مختلف مانند خدمات، کشاورزی در سطح استان کرمانشاه به مناسبت هفته تعاون بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش رسانا پرس، «مختار احمدی» روز دوشنبه به مناسبت آغاز هفته تعاون در نشست با خبرنگاران افزود: اکنون در استان سه هزار و ۱۰۰ تعاونی با پوشش جمعیتی یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر و بیش از ۵۰ هزار فرصت شغلی فعال است.

وی گفت: این تعاونی ها در همه بخش های اقتصادی استان اعم از صنعتی، کشاورزی، خدمات، تامین نیاز مصرف کنندگان، تامین نیاز تولیدکنندگان و مصرف فعالیت دارند.

اعلام برنامه‌های هفته تعاون در استان

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در ادامه با تبریک هفته تعاون به تعاونگران استان از برگزاری ۵۰ برنامه در سطح استان و شهرستان ها با حضور تعاون گران و مسئولان به مناسبت هفته تعاون خبر داد.

احمدی؛ عطر افشانی و غبار روبی مزار شهدا و تجدید میثاق با آرمان های بلند انقلاب اسلامی، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر کرمانشاه و ائمه جمعه شهرستان ها، دیدار با استاندار کرمانشاه، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در همه شهرستان ها و برگزاری مسابقات ورزشی از بخشی از برنامه های هفته تعاون برشمرد.

وی همچنین از مهمترین برنامه های هفته تعاون؛ برگزاری مراسم هفدهمین جشنواره تجلیل از تعاون گران نمونه استان دانست.

احمدی از دیگر برنامه های مهم هفته تعاون استان کرمانشاه را انعقاد تفاهم نامه با صندوق بیمه اجتماعی روستاییان عشایری و کشاورزان در راستای بیمه کردن اعضای تعاونی ها، امضاء تفاهم نامه با بانک توسعه تعاون در راستای پرداخت تسهیلات در چارچوب صندوق ضمانت تعاون اعلام کرد و افزود: همچنین در این هفته با حضور مسئولان ارشد از تعاونی ها استان بازدید به عمل می آید و تعاون گران در راستای انجام کار خیر به مرکز انتقال خون برای کمک به بیماران مراجعه می کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در بخش پایانی صحبت های خود یکی از ارکان اقتصادی کشور بر مبنای قانون اساسی را اقتصاد تعاونی عنوان کرد و گفت: حتی یکی از مهم ترین ارکان اقتصاد مقاومتی ، مردمی کردن ابعاد اقتصادی است که نماد آن تعاونی عمل کردن است.

احمدی یکی از رویکر های اصلی دولت سیزدهم به ویژه استاندار کرمانشاه را توجه به رویکرد اقتصاد تعاونی برای کاهش نرخ بیکاری بخصوص در میان دانش آموختگان دانشگاهی عنوان کرد و توضیح داد: در اقتصاد تعاونی، سرمایه های اندک مردم با هم جمع می شود که با آن می توانند در بخشی اقتصادی سرمایه گذاری و به اشتغال رسید.