پیرغلامان حسینی ایران و جهان به کرمانشاه می‌آیند

رسانا پرس_ سرپرست معاونت امور استان‌های صدا و سیما گفت: نوزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان حسینی با دو هدف معرفت‌افزایی و استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای آیین‌های عاشورایی با بازنمایی درست و تمرین برای معرفی و تقدیر از کسانی که سال‌ها در این زمینه زحمت کشیده‌اند، از فردا به میزبانی کرمانشاه برگزار می‌شود.

رحمتی سرپرست معاونت امور استان‌های صدا و سیما امروز در جمع اصحاب رسانه، اظهار کرد: نوزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی (ع) به میزبانی استان با شعار «کرمانشاه دروازه کربلا» برگزار می‌شود.

وی در توضیح هدف از برگزاری اجلاس پیر غلامان حسینی، ادامه داد: اجلاس پیر غلامان حسینی با دو هدف معرفت‌افزایی آیین‌های عاشورایی و استفاده از ظرفیت‌های رسانه‌ای آیین‌های عاشورایی با بازنمایی درست آن و تمرین برای معرفی و تقدیر از کسانی که سال‌ها در این زمینه در حوزه‌های مختلف زحمت کشیده‌اند.

سرپرست معاونت امور استان‌های صدا و سیما تصریح کرد: کرمانشاه از گذشته دور به عنوان دروازه کربلا شناخته شده، تکایایی و آیین‌های عزاداری این استان سبب شد که میزبانی نوزدهمین اجلاس پیر غلامان حسینی به این استان اعطا شود.

وی خاطرنشان کرد: در این اجلاس بیش ۲۴۰ مهمان داخلی و خارجی (از کشورهای عراق، ترکیه،کویت، لبنان، افغانستان، هندوستان، پاکستان، کامرون و…) حضور دارند.

رحمتی اضافه کرد: دعوت از ۱۵ خانم و تجلیل از بانوانی که در حوزه‌های تألیف، شعر آئینی و خادمی امام حسین (ع) فعالیت دارند برای اولین بار در این اجلاس از ویژگی‌های خاص نوزدهمین اجلاس بین‌المللی پیر غلامان حسینی به میزبانی کرمانشاه است.

رییس بسیج سازمان صدا و سیما با اشاره به تجلیل از پیرغلامان حسینی در این اجلاس، گفت: از ۱۵ نفر از پیرغلامان ملی، ۱۰ نفر بین‌المللی و ۱۵ نفر از پیرغلامان استان تجلیل به عمل می‌آید.

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه اجلاس فردا، اول شهریورماه برگزار خواهد شد، افزود: این اجلاس در هماهنگی بین هیئات و پیرغلامان نقش ویژه‌ای دارد.