چگونه از ابتلا به دیابت پیشگیری کنیم؟

رساناپرس_مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: پیشگیری و کنترل این بیماری با داشتن سبک زندگی سالم ، خوردن غذای سالم و تحرک بدنی کافی امکان‌پذیر است.

سارا شاه‌آبادی، مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه اظهار کرد: همه ساله روز چهاردهم نوامبر مصادف با ۲۳ آبان‌ماه به عنوان روز هانی دیابت اعلام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیماری دیابت یکی از بیماری‌های غیرواگیر و در حال گسترش در سرتاسر دنیا است نامگذاری این روز برای آن است تا همه مردم آگاهی لازم را در خصوص بیماری دیابت و عوارض آن، کسب کنند.

مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: پیشگیری و کنترل این بیماری با داشتن سبک زندگی سالم، خوردن غذای سالم و تحرک بدنی کافی امکان‌پذیر است.

شاه‌آبادی اضافه کرد: از آن‌جا که ژنتیک در این بیماری موثر است توصیه می‌شود همه افراد بال ۳۰ سال به خصوص افرادی که در بین اعضای درجه یک خانواده مبتلا به دیابت دارند حداقل هر ۶ ماه‌یکبار قندخون خود را کنترل کنند.

وی افزود: تا چنانچه براساس آزمایش صورت گرفته مشکلی بروز کند با مراجعه به پزشک قند کنترل شود.