کارآفرینان نقش بسزایی در توسعه استان دارند/ مشاغل خانگی بهترین فرصت ایجاد اشتغال بر اساس مهارت و دانش فردی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه در نشست هم اندیشی با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت: کارآفرینان نقش بسزایی در توسعه استان دارند و امید می رود، انگیزه ای برای دیگر افراد جامعه باشد که دیگر واهمه ی از ایجاد فرصت شغلی نداشته باشند.

به گزارش رسانا پرس، مختار احمدی در نشست هم اندیشی با رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه با هدف تبیین راهکارها و ارائه پیشنهاد در زمینه اشتغال آفرینی، ضمن تشریح منشور کاری، ماموریت و اهداف کلی، حقوق شهروندی و قوانین و مقررات وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار نمود: برای بالا بردن رشد اقتصادی استان یقیناً نیاز به همراهی تمامی مراکز دولتی، خصوصی و مراکز آموزشی و پژوهشی می باشد که بتوان با فرصت سازی، زمینه را برای ایجاد اشتغال آفرینی همواره نمود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری جشنواره کارآفرینان برتر با هدف توسعه‌ی فرهنگ کارآفرینی و ایجاد اشتغال و رونق تولید در سطح استان، اظهار نمود: با توجه به اینکه کارآفرینان نقش بسزایی در توسعه استان دارند؛ امید می رود، انگیزه ای برای دیگر افراد جامعه باشد که دیگر واهمه ی از ایجاد فرصت شغلی نداشته باشند.

مختار احمدی در ادامه با تاکید بر اینکه امروزه شرایط تمام دنیا به گونه ای است که دانش آموختگان دانشگاه های معتبر فارغ از منصب های دولتی به دنبال شغل های سازگار با مهارت و علاقه خود هستند، مشاغل خانگی را بهترین فرصت برای اشتغال سازی افراد بنابر مهارت و دانش فردی عنوان نمود.

وی اضافه کرد: در مشاغل خانگی نیاز به همراهی بانک ها در پرداخت تسهیلات و همچنین سرمایه گذاری دستگاه های دولتی و خصوصی می باشد تا بتوان با بالا بردن سرانه منابع، مشاغل خانگی را تقویت کرد.

مختار احمدی در تکمیل سخنان خود، ضمن اشاره به هموار کردن این شرایط را در گرو فرهنگ سازی کسب و کار دانست و دانشگاه صنعتی کرمانشاه را در این خصوص کارآمد دانست.

علیرضا دودمان تیپی، رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه در ادامه، اظهار نمود: در استان منابع زیادی وجود دارد که می توان به کمک هر یک از آن ها یک فرصت شغلی مناسبی را ایجاد نمود که فراهم کردن این شرایط منوط بر داشتن انگیزه کافی و در ادامه فرهنگ سازی مناسب می باشد.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه سوق دادن جهان به سوی فضای الکترونیکی، هر گونه فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات را در زمینه اشتغال آفرینی مهم بر شمرد و یادآور شد: دانشگاه صنعتی در این زمینه ظرفیت های خوبی برای همکاری با اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارد.

وی افزود: با توجه به اینکه شورای آموزش دانشگاه به دانشجویان اجازه می دهد که کارآموزی خود را در دوره های مهارتی سازمان فنی و حرفه ای استان بگذرانند لذا در این خصوص اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند با همکاری دانشگاه دوره های مناسب مهارتی هر رشته را برگزار کرده که دانشجویان جهت ورود به بازار کار مهارت لازم را کسب نمایند.

رئیس دانشگاه صنعتی کرمانشاه، گفت: دانش آموختگان دانشگاه ها به خصوص دانشگاه های صنعتی کشور یقیناً برای تحقق ایده هایی که منجر به اشتغال می شود نیار به پشتوانه مالی دارند، به بانک های دولتی و خصوصی در این زمینه می توانند با در اختیار گذاشتن تسهیلات مناسب یاری رسان قشر جوان و اشتغال آفرین باشند.

در پایان این نشست مقرر شد کارگروهی با حضور نمایندگان دانشگاه صنعتی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد شود و زمینه همکاری و تعامل بیشتر هموار شود