کاهش ۳ درصدی تیراندازی در استان کرمانشاه

رسانا پرس_ جانشین فرمانده انتظامی استان کرمانشاه گفت: پس از تشکیل مستمر جلسات پیشگیری و مقابله با جرائم تیراندازی خوشبختانه شاهد کاهش سه درصدی این جرم در استان طی پنج ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده‌ایم.

به گزارش رسانا پرس، سردار جمال سلمانی در جلسه پیشگیری و مقابله با آسیب‌های اجتماعی که با حضور مقامات انتظامی و قضایی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان در سالن جلسات دادگستری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: خوشبختانه امروز عزم و اراده خوبی برای مقابله با جرائم به ویژه جرائم خشن در مجموعه انتظامی و قضایی استان وجود دارد.

وی عنوان کرد: برخوردهای قاطعانه پلیس با مجرمان و عاملان تیراندازی از یک سو و صدور احکام قاطعانه و لغو مرخصی‌های این افراد توسط دستگاه قضائی از سوی دیگر باعث شده تا در پنج ماه ابتدایی امسال آمار تیراندازی‌ها نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود سه درصد کاهش داشته باشد.

سلمانی همچنین از تشکیل یک شعبه اطلاعات انتظامی ویژه مقابله با جرائم تیراندازی و اراذل و اوباش در کرمانشاه خبر داد و گفت: اتفاقات مربوط به این دو حوزه به صورت لحظه‌ای رصد و برخوردهای لازم نیز با این جرائم و افراد صورت گرفته است.

جانشین رئیس پلیس استان کرمانشاه از وقوع ۳۹ مورد تیراندازی طی یک ماه اخیر در استان و کشف ۲۰ مورد آن‌ها خبر داد و گفت: این تعداد تیراندازی صورت گرفته نسبت به ماه گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته است اما در عین حال در دستگیری‌ها ۱۳ درصد افزایش داشته ایم.

وی با بیان اینکه ۳۰ مورد از تیراندازی‌های رخ داده در شهر کرمانشاه اتفاق افتاده است افزود: بیشتر این تیراندازی‌ها به خاطر اختلافات ملکی و خانوادگی بوده است.

سلمانی با بیان انیکه برخی از تیراندازی‌ها توسط اسلحه‌های دارای مجوز انجام می‌شود، خواستار جمع آوری بانک اطلاعاتی سلاح‌ها و تجدید نظر در اعطای مجوز به افراد برای نگهداری و حمل اسلحه شد.

وی با بیان اینکه کرمانشاه مشکل خاص امنیتی ندارد و در اکثر شاخص‌ها وضعیت بهتری نسبت به میانگین کشوری دارد افزود: به عنوان نمونه استان ما در حوزه شرارت رتبه ۱۸ و در نزاع و درگیری رتبه ۱۳ کشور را دارد.

سلمانی گفت: به اندازه‌ای که در استان کرمانشاه امنیت وجود دارد آن احساس امنیت نزد شهروندان نیست و این شاید به دلیل بازتاب بیش از اندازه حوادث و بزرگ نمایی اتفاقاتی است که گاهی اوقات رخ می‌دهد.

وی بر تداوم برخورد قاطعانه با عاملان تیراندازی و ناامنی در استان تأکید کرد و گفت: پلیس و دستگاه قضائی با همه توان خود مقابل این افراد ایستاده و اجازه نمی‌دهند عده‌ای معدود با هر نیت و انگیزه‌ای باعث ایجاد ناامنی در شهر و جامعه شوند.