کرمانشاه ۲۰۰۰ موقوفه دارد

رسانا پرس_ به گفته مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، این استان دو هزار موقوفه دارد.

حجت الاسلام محمد صالحی به مناسبت دهه وقف(دوم تا یازدهم مهر ماه) ،از استان کرمانشاه به عنوان یکی از استان‌های خوب کشور در حوزه وقف یاد کرد و افزود: دو هزار موقوفه با ۵۰ هزار رقبه در استان داریم.

صالحی با بیان اینکه برنامه‌های مفصلی برای گرامیداشت دهه وقف در استان تدارک دیده شده، گفت: همه این برنامه‌ها با رویکرد تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف اجرا خواهند شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه اطلاع رسانی در مورد سنت حسنه وقف در جامعه را در افزایش تعداد موقوفات استان تاثیرگذار عنوان و از رسانه‌ها خواست در دهه وقف، خدمات وقف را اطلاع رسانی کرده و از این طریق مردم را به وقف کردن ترغیب کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای سمت و سو دادن واقفان به سمت وقف کردن بر اساس نیازهای روز جامعه، گفت: سعی می‌کنیم با فرهنگ‌سازی، واقفان جدید را به نیت کردن با موضوعات روز جامعه سمت و سو دهیم.

صالحی ادامه داد: کمک به اشتغال، ازدواج و وقف کردن در راستای اجرای طرح‌های دانش بنیان از جمله نیازهای روز جامعه هستند که خواستار وقف کردن با این نیات در استان از سوی خیرین هستیم.

غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدا، دعوت از مبلغین برای ترویج فرهنگ وقف، برپایی ایستگاه‌های برگزاری مراسم سوگواری شهادت امام رضا(ع) در آستان مبارک امامزادگان و بقاع متبرکه استان در روز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، اختصاص سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه در استان به موضوع وقف، افتتاح نمایشگاه وقف در یکی از بقاع متبرکه، برگزاری همایش تجلیل از واقفان و… از جمله برنامه‌های در نظر گرفته در دهه وقف در استان کرمانشاه است که صالحی از آنها یاد کرد.