گاز رسانی به ۲۸۱ پروژه گازرسانی در کرمانشاه

رساناپرس_مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: ۲۸۱ پروژه در مناطق روستایی و واحدهای صنعتی استان کرمانشاه طی هفته آینده گازرسانی خواهد شد.

ناصر حسینی  اظهار داشت: ضریب نفوذ گازرسانی به ۳۳ منطقه شهری در استان کرمانشاه ۹۹٫۹ درصد و با گازرسانی به دو هزار و ۳۴ روستا ضریب نفوذ گاز در مناطق روستایی ۹۰ درصد است.

وی افزود: مجموعا ضریب نفوذ گازرسانی به مناطق شهری و روستایی استان کرمانشاه به ۹۷٫۶ درصد می‌رسد.

به گفته حسینی در حال حاضر ۲۰۰ روستا و شهر ازگله با تخصیص ۵۲۰ میلیارد تومان اعتبار در دست گازرسانی است که پس از تکمیل این پروژه‌ها درصد نفوذ گازرسانی به مناطق روستایی به ۹۴ درصد و در کل استان نیز به ۹۸ درصد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اذعان کرد: اکنون ۱۲ روستا در مرحله پیمان سپاری است

حسینی خاطرنشان کرد: گازرسانی به دو باب ساختمان اداری در مناطق یک و سه شهر کرمانشاه نیز در دست اقدام است.

وی عنوان کرد: قرار بود تعداد ۲۸۱ پروژه در هفته دولت به بهره‌برداری برسد که به دلیل مصادف شدن با ایام اربعین به بهره‌برداری نرسید و درصدد افتتاح آنها طی هفته آینده هستیم.

به گفته حسینی از مجموع پروژه‌های مذکور ۱۴۷ پروژه شامل گازرسانی به مناطق روستایی و ۳۴ پروژه نیز شامل گازرسانی به مناطق صنعتی است.

وی افزود: با گازرسانی به ۱۴۷ روستا جمعیتی معادل هفت هزار و ۷۴۷ خانوار از نعمت گاز برخوردار خواهند شد که عموما در مناطق مرزی و صعب‌العبور واقع شده‌اند

حسینی گفت: همچنین ۱۳۴ واحد صنعتی قابل بهره‌برداری است که امکان جایگزینی ظرفیتی معادل ۳۰ هزار متر مکعب گاز طبیعی را با گاز مایع فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه اعتبار گازرسانی به پروژه‌های مذکور را چهار هزار و ۲۷۸ میلیارد ریال اعلام کرد.

حسینی خاطرنشان کرد: هرساله پیش از فرا رسیدن فصل سرما نسبت به برگزاری جلسات آمادگی اقدام می‌کنیم و درصدد انجام تعمیرات و بهره‌برداری از ایستگاه‌ها برمی‌آییم که در حال حاضر نیز مشکلی از نظر گازرسانی وجود ندارد.

وی افزود: همچنین مانند زمستان سال گذشته آمادگی تامین گاز پایدار را برای مشترکان در بخش‌های مختلف داریم.