گرد و غبار رقیق در راه استان کرمانشاه

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت:، طی ساعاتی از روز‌های یکشنبه و دوشنبه، به دلیل تقویت نسبی میدان‌های باد در منطقه، ممکن است شرایط برای نفوذ غبار نسبتا رقیق به جو نواحی مرزی فراهم شود.

 

گرد و غبار رقیق در راه استان کرمانشاهشهناز حق‌پرست از صدور هشدار زرد رنگ از وقوع گرد و خاک به کشور از روز شنبه چهاردهم تا دوشنبه شانزدهم خردادماه به ویژه در استان‌های غربی کشورخبرداد و گفت: به دنبال این وضعیت، طی ساعاتی از روز‌های یکشنبه و دوشنبه، به دلیل تقویت نسبی میدان‌های باد در منطقه، ممکن است شرایط برای نفوذ غبار نسبتا رقیق به جو نواحی مرزی فراهم شود.

به گفته وی ضمنا این شرایط در روز یکشنبه و در پاره‌ای نقاط از نواحی شرقی استان ممکن است با رگبار خفیف و موقت باران نیز همراه شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اظهار کرد: در ادامه استقرار شرایط نسبتا پایدار بر جو منطقه، هوای استان طی امروز، صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد ملایم و رشد ابر خواهد بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین متوسط دمای هوا از امروز تا پایان هفته آینده در غالب نقاط استان تغییرات چندانی نخواهد داشت